Політика України, Суспільство
  183  0

 Досі між Громадською радою доброчесності та Вищою кваліфікаційною комісією суддів точаться дискусії, - експерт РПР Жернаков

Сформована нещодавно Громадська рада доброчесності стала першим в історії сучасної України громадським органом у судовій системі, який братиме участь у конкурсних відборах та кваліфікаційному оцінюванні суддів.

Про це повідомляє ЦензорРеформ.

Уперше громадськість отримала можливість не лише спостерігати, але й безпосередньо впливати на кадрові рішення у системі. Водночас, за словами члена ГРД та експерта Реанімаційного Пакету Реформ Михайла Жернакова, “досі між Громадською радою доброчесності та Вищою кваліфікаційною комісією суддів точаться дискусії щодо того, чи можуть члени ГРД безпосередньо брати участь у  кваліфікаційному оцінюванні, хоча це право прямо прописане у законі”.

 У свою чергу Вища кваліфікаційна комісія суддів налаштована на співпрацю з громадськістю. За словами члена ВККС Андрія Козлова, Громадська рада доброчесності має стати союзником Вищої кваліфікаційної комісії суддів у процесі відбору кандидатів до Верховного Суду. “Сьогодні у нас є унікальний шанс сформувати нову судову систему, тому ми не маємо права схибити, змінивши одних недоброчесних на інших”, - відзначив пан Козлов.

Очищуючи суддівський корпус від недоброчесних, важливо не забувати про його оновлення. Після оголошення конкурсу до Верховного суду Рух ЧЕСНО та громадські активісти закликали адвокатів та науковців подавати документи на участь у ньому, аби люди не з системи склали конкуренцію вже працюючим суддям. Такі ж процеси мають відбуватися і у ході глобального оновлення судової системи.

 На думку адвоката Автомайдану та члена Громадської ради доброчесності Романа Маселка, потрібно мотивувати таких людей брати участь у конкурсах й у цьому процесі має бути надзвичайно активною громадськість, яка в ідеалі повинна мати своїх представників у Вищій кваліфікаційній комісії суддів.

 

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3017073
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору