Політика України, За кордоном
  1214  0

 Двері для подальшого прогресу лібералізації візового режиму відкриті, - Представництво ЄС в Україні

Комітет постійних представників країн ЄС затвердив механізм призупинення безвізового режиму.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це зазначило Представництво ЄС в Україні.

"Той факт, що ми досягли угоди, має відкрити двері для подальшого прогресу лібералізації візового режиму, переговорів з іншими країнами, які відповідають всім необхідним вимогам", - зазначили у повідомленні.

Тепер документ необхідно затвердити на пленарному засіданні Європарламенту, яке відбудеться наступного тижня. Ймовірно, законопроект внесуть до порядку денного.

Згідно з проектом закону, держави-члени та Єврокомісія зможуть ініціювати механізм призупинення безвізового режиму. Також Комісія здійснюватиме моніторинг ситуації у країнах, що мають безвізовий режим з ЄС, після чого звітуватимуть Європарламенту та Раді ЄС щодо відповідності умов надання безвізу.

Після повідомлення держави-члена (або запит простою більшістю держав-членів), або на основі власної доповіді Єврокомісії матиме один місяць на те, щоб прийняти рішення про призупинення безвізового в'їзду протягом дев'яти місяців. Рішення автоматично набуває чинності. Спільно із зацікавленими країнами Єврокомісія має знайти вирішення ситуації, які призвели до призупинення дії безвізу.

Єврокомісія не пізніше двох місяців до закінчення 9-місячного терміну може представити пропозицію продовжити тимчасове відновлення візового режиму на додатковий період до 18 місяців. В будь-який момент у Комісії є право ухвалити рішення представити законодавчу пропозицію щодо вилучення певної країни зі списку країн, яким надається безвізовий режим з ЄС.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3016692
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору