Політика України, Фоторепортаж
  188  0

 Активісти вимагали внести правки до закону "Про Вищу раду правосуддя". ФОТОрепортаж

На акції "Доброчесність у смітник" активісти Реанімаційного Пакету Реформ та АвтоМайдан вимагали надати Громадській раді доброчесності реальні правові механізми для виконання її функцій, включивши відповідні положення в законопроект “Про Вищу раду правосуддя”.

Про це повідомляє ЦензорРеформ.

За словами Тараса Шевченка, співініціатора Руху ЧЕСНО, медіа та громадськість мають пильно стежити за процесом оновлення судової системи: "Коли ми стояли на Майдані, всі голосно кричали про те, що довіри до судової системи нема і всіх діючих суддів необхідно люструвати. Коли громадськість вимагає оновити судову систему, то влада апелює тим, що ми не можемо замінити всіх, а ті, хто говорить про заміну, той розвалює судову систему. Шлях до оновлення суддівського корпусу через заміну суддів вищих судів, мають проводитися нові прозорі конкурси, вони будуть отримувати пристойні зарплати! Ми занепокоєні тим, що фінальний текст закону можуть депутати не отримати, як це було 2 червня, коли вносили правки в частині правосуддя. Медіа та громадськість мають максимально висвітлювати цей процес!".

акція

Роман Куйбіда, експерт Реанімаційного Пакету Реформ наголошує на тому, що Громадська рада доброчесності має бути на службі у суспільстві: "Аби Громрада доброчесності мала реальний вплив на процес оновлення суддівського корпусу, у Вищій раді правосуддя має бути принаймні 16 голосів з 21 для того, щоб подолати негативний висновок ГРД. Крім цього, у законі має бути враховане право ГРД ініціювати дисциплінарні провадження, брати у них участь і взаємодіяти з Вищою радою правосуддя у питаннях забезпечення незалежності суддів. Лише тоді громадськість мати важелі впливу".

Вадим Міський, керівник адвокаційного напряму РПР, підкреслює, що у Законі комітет має вилучити пункти перехідних положень щодо можливості суддів-п’ятирічників, чиї повноваження закінчилися, знову обійняти посаду без проходження конкурсу та щодо можливості не проходити повторно кваліфіспит і спецперевірку кандидатам у судді з "резерву Януковича".

акція

Адвокат Автомайдану Роман Маселко повідомив: "Комітет з питань правосуддя не зміг навіть зібратись - немає кворуму. Правки розглядати не будуть. Коли буде нове засідання –невідомо".

акція

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3016590
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору