Політика України
  4034  0

 Рада провалила закон, який необхідний для децентралізації, - РПР

Реформа місцевого самоврядування та децентралізації має ряд суттєвих законодавчих бар’єрів, які не лише унеможливлюють її ефективне продовження, але й можуть її взагалі зупинити.

Про це повідомляє ЦензорРеформ.

Парламент провалив розгляд законопроекту 4676 щодо змін меж районів у процесі децентралізації та усуне всі наявні перешкоди, які наразі значно пригальмували проведення децентралізаційної реформи.

На прес-брифінгу Микола Федорук, народний депутат України, фракція "Народний фронт", наголосив на тому, що законопроекти відточувалися та готувалися більше року: "Громади міст приймуть до уваги те, що деякі депутати ігнорують участь у процесі державотворенні. Через політичні вподобання, популізм та погану дисципліну депутатів окремих фракцій парламенту, сьогодні провалили ті законопроекти, які необхідні для того, щоб пік реформи децентралізації ми перейшли!".

Анатолій Кулик, голова Байковецької об’єднаної територіальної громади (Тернопільська область), заявив, що люди зрозуміли, що лиш в об’єднанні їхня сила, а тому наполягають на ухваленні всіх необхідних законопроектів: "Парламент повинен проголосувати за об’єднання територіальних громад. Депутати мають забути про політичні вподобання, в першу чергу вони повинні думати про громадян, ті міста, де нема доріг, шкіл будинків культури. Лише децентралізація може подбати про розвиток територій, куди не вкладали кошти десятки років!".

Разом з тим, на думку експертів РПР, поки нема жодної альтернативи об’єднанню громад і децентралізації влади, тому вони наполягтимуть, аби на початку наступної сесії Верховної Ради все ж таки розглянули і прийняли необхідні закони.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3016499
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору