Політика України, Суспільство
  199  0

 Реанімаційний Пакет Реформ закликає Раду прийняти закони по децентралізації

На законодавчому рівні досы не спрощена процедура створення об’єднаних громад та не запроваджено механізм приєднання громад до вже створених об’єднаних територіальних громад. Також не вирішено питання призначення виборів у громадах.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це зазначають експерти Реанімаційного Пакету Реформ.

За їхніми словами, аби вирішити ці проблеми, необхідне прийняття Верховною Радою в цілому законопроектів №4772, 4773 щодо добровільного приєднання територіальних громад, а також законопроекту №4676 щодо зміни меж районів у процесі децентралізації. В перспективі це усуне всі наявні перешкоди, які наразі значно гальмують проведення децентралізаційної реформи.

Пакет дентралізаційних законів дозволить близько ста об’єднаним громадам, що підуть на вибори у грудні 2016 року та у яких проживає 1 млн. людей, у наступному році отримати фінансову незалежність та ресурси на власний розвиток: "Також вирішиться питання проведення перших місцевих виборів у громадах, які об’єдналися навколо міст обласного значення або розташовані на території суміжних районів. Зокрема, мова йде про 28 ОТГ, яким було відмовлено у проведенні перших місцевих виборів (міста Славута, Нетішин, Помічна, Бахмут та інші)".

Представництво Європейського Союзу в Україні вже висловило підтримку вказаних законопроектів, тому експерти РПР наполягають на ухваленні даних законопроектів щодо добровільного приєднання територіальних громад, а також законопроекту №4676 щодо зміни меж районів у процесі децентралізації.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3016462
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору