Політика України, Здоров'я
  1375  0

 Підвищення акцизів на алкоголь принесло в бюджет додатково 3 млрд, - МОЗ

Різке підвищення акцизів на алкогольні напої у 2016 році мало винятково позитивний ефект, зазначають у МОЗ.

Про це повідомляє ЦензорРеформ.

У свою чергу завідувач відділом сектору контролю над тютюном та алкоголем Інституту стратегічних досліджень МОЗ України Костянтин Красовський наголосив: "Мінфін пропонує підвищити акцизи на 20% у 2017 році, але ми вважаємо, що можна набагато вище, тому що досвід 2016 року, коли акцизи підвищувалися на 50-100%, виявився абсолютно позитивним і за надходженням до бюджету, і за станом здоров'я".

За його підрахунками, підвищення акцизів принесло 3 млрд грн за 10 місяців 2016 року: "Причому надходження від акцизів на пиво зросли на 81%, на виноробну продукцію - на 37%, на лікеро-горілчану - на 20%. У минулі роки надходження були набагато меншими, вони виросли тільки у 2014 році. У 2016 році акцизи на більшість алкогольних напоїв були істотно підвищені, і додаткові надходження в бюджет - це майже 3 млрд гривень".

Крім цього, Красовський повідомив, що на виробництво пива вплинуло не стільки підвищення акцизів, скільки цінова політика заводів: "Разом з ПДВ та іншими податками - десь на 75 копійок повинна була подорожчати пляшка пива. У грудні минулого року в середньому пляшка коштувала 10 гривень, зараз - 12 гривень. Тобто виробники пива "під шумок" підвищення акцизів суттєво підвищили ціну. А якщо ціна товару підвищується, його споживання скорочується", - пояснив експерт.

В останні роки на тлі зростання акцизів спостерігається зниження смертності від отруєння алкоголем: "Якщо у 2013 році було 11 тис. смертей [у регіонах, крім нині окупованих], то у 2015-му - 9 тис. смертей. За 2016 рік даних ще немає, але поліція має дані про ДТП, скоєні з вини нетверезих водіїв. І ми бачимо у 2016 році є позитивна динаміка, що деяким чином пов'язано з тим, що люди менше вживають алкоголю".

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3016278
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору