Політика України
  1220  0

 З-понад 11 тисяч прокурорів лише 3 притягнуто до відповідальності за результатами перевірки на доброчесність

Генпрокуратура повідомила, що за результатами таємної перевірки доброчесності з понад 11 тисяч прокурорів до дисциплінарної відповідальності притягнуто три працівники (усі з місцевих прокуратур) і ще до одного застосовано заходи матеріального впливу.

Пр цео ЦензорРеформ повідомив Андрій Слюсар, експерт робочої групи РПР з реформування органів правопорядку.

За його словами, перевірка прокурорів на доброчесність передбачена законом і проводиться раз на рік: "Порядок проведення перевірки повинен бути затверджений Генпрокурором, зводиться до відповідей на сім запитань в анкеті, яку розробили ще до появи самого Луценка на посаді. Відповідальним за цей процес "перевірки" мав бути Петро Шкутяк. Після заповнення цих "анкет" Генпрокуратура на своєму сайті їх опублікувала й "чекала", саме чекала, поки громадськість якимось чином на них відреагує".

Андрій Слюсар зазначив, що до Генпрокуратури надійшло аж 118 повідомлень про недоброчесність прокурорів. Як наслідок, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 3 працівника і при цьому жоден з документів (в якому зазначено про це) не відповідає очікуванням: "Одній оголошено догану за те, що вона продовжувала працювати, перебуваючи в лікарні, і за те, що сказала щось не надто приємне про своїх колег у розмові з працівником поліції. Іншому працівнику оголошено догану за те, що не вказав в декларації частину квартири, приватизованої ним ще у 1997 році (формально порушення, звісно, допущене, але скоріше за все уся та квартира коштує дешевше однієї Audi Q7). Третьому працівнику оголошено догану за те, що не вказав в декларації кошти, отримані від продажу автомобіля (не за те, що не зміг пояснити джерела походження статків, а навпаки - що замало задекларував)".

Також стосовно четвертого випадку, то прокуратура Одеської області резонно відмітила, що "заходи фінансового впливу" не є дисциплінарним стягненням, таким чином, як підкреслює Андрій Слюсар, ГПУ дарма ними вихваляється.

"Основна мета перевірки на доброчесність – виявити прокурорів, які живуть, як мільйонери. Однак, якщо повідомлень про недоброчесність надходити не буде до кінця січня, то всі вони автоматично проходять перевірку на добрачесність. При цьому, якщо отримана компрометуюча інформація уже була будь-коли предметом службової перевірки, незалежно від її повноти і неупередженості – повторно перевірятись вона не може", - підкреслив Слюсар.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3015882
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору