Політика України, Суспільство
  265  0

 Революційного скорочення кількості держслужбовців поки не відбулося, - "Сильніші разом!"

Перші кроки у реформі державної служби в Україні показали проблеми, які існують в цій галузі.

Про це у блозі для ЦензорРеформ пише журналіст Інформаційної кампанії "Сильніші разом!" Світлана Чернецька.

Як вона зазначає, кількість державних службовців необхідно скоротити в кілька разів, а тим, що залишаться, встановити достойні заробітні плати.

На цьому наголошує менеджер групи Реформа публічної адміністрації РПР Микола Виговський.

"Новий закон про державну службу позбавив частину людей статусу державних службовців, дозволивши на перехідний період перерозподіляти фонд оплати праці між тими, хто залишився. Але цього скорочення мало. Наступне відчутне скорочення відбудеться, коли частина повноважень в рамках децентралізації відійде від держслужби до посадових осіб органів місцевого самоврядування. Також необхідно поступово заміняти інструментами електронного урядування деякі функції, що зараз виконуються чиновниками. А фонд оплати праці постійно збільшувати. Бідний чиновник обходиться державі вкрай дорого", - пояснив Виговський.

Крім того, статусу держслужбовця не буде у президента, міністрів та їхніх заступників, прокурорів та працівників держструктур, які "надаватимуть послуги". Держслужбовцями більше не будуть радники, помічники і прес-секретар президента, помічники народних депутатів, службовці секретаріату спікера Ради і його заступників, працівники патронатних служб міністрів, а також помічники суддів.

Однак фактично революційного скорочення не відбулось поки-що. В кожній структурі скоротили або віднесли до обслуговуючого персоналу невелику кількість осіб, що менше від очікуваної цифри.

Детальніше читайте тут.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3015733
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору