Політика України, Суспільство
  147  0

 РПР закликає владу прискорити реформи, яких вимагав Євромайдан

У день третьої річниці початку Євромайдану Реанімаційний Пакет Реформ закликає президента, народних депутатів та eряд прискорити реформи, яких вимагає українське суспільство.

Про це повідомляє ЦензорРеформ.

Зокрема експерти наполягають на гарантуванні новим антикорупційним органам максимально сприятливих умов роботи та незалежності від політичних втручань, зокрема надати НАБУ право здійснювати автономне прослуховування за рішенням суду.

Крім цього, на їхнє перекоання важливим є створення автономних антикорупійних судів, залучивши представників авторитетних міжнародних організацій до проведення відбору суддів.

РПР закликає невідкладно оновити склад Центральної виборчої комісії. Запровадити пропорційну виборчу систему з відкритими партійними списками.

Також забезпечити належне впровадження конституційних змін в частині правосуддя. Утриматись від втручань у проведення конкурсу до нового Верховного Суду. Посилити роль Громадської ради доброчесності у вирішенні питань суддівської кар’єри та надати їй право ініціювати дисциплінарні провадження. Запровадити справжні конкурси на посади Генерального прокурора і суддів Конституційного Суду, зробивши ці посади політично нейтральними.

РПР вимагатиме не допустити призначень на посади державних секретарів, керівників центральних органів виконавчої влади та місцевих державних адміністрацій недоброчесних кандидатів, щодо яких висловлені зауваження громадськості.

Більше того, експерти мають на меті вплинути на процес прискорення ухвалення законодавства, необхідного для завершення об’єднання територіальних громад і забезпечити у Державному бюджеті України на 2017 рік належне фінансування реформованих інституцій: Національної суспільної телерадіокомпанії України, Національного антикорупційного бюро, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Вищого антикорупційного суду та ін.

На переконання експертів, подальше зволікання із переліченими критичними змінами може призвести до остаточного розчарування суспільства в результатах Революції Гідності, нових соціальних протестів, втрати дипломатичної підтримки з боку міжнародних партнерів та аргументів щодо продовження санкцій проти агресора.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3015627
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору