Політика України
  227  0
Матеріали за темою:

 Корупція та марне витрачання бюджетних коштів в оборонному секторі грає на руку ворогу, - ТІ Україна

Концерн "Укроборонпром" та ще 28 підприємств-учасників підлягають незалежному аудиту фінансової звітності.

Про це повідомляє ЦензорРеформ.

Transparency International Україна має на мір слідкувати за процесом аудиту державного оборонного концерну. Як вважають експерти, його проведення стане першим кроком у реформуванні державного сектору оборонної промисловості країни, поліпшить інвестиційну привабливість підприємств та зробить можливим залучення сучасних технологій.

Ярослав Юрчишин, виконавчий директор ТІ Україна вважає: "Сфера оборони сьогодні чи не найбільше вимагає ефективних механізмів підзвітності та відкритості у тих межах, які не становлять загрозу для національної безпеки. Питання ефективності - це питання життя військових та існування держави".

Генеральний секретар Незалежного Антикорупційного Комітету з питань Оборони (НАКО) Віктор Плахута наголосив, що необхідно спростити та стандартизувати процедури розсекречення та отримання доступу до даних у сфері оборони, що становлять державну таємницю: "В такому випадку Уряд не зможе використовувати втаємничення інформації для прикриття корупції, неефективності або помилок. Це ключ до прозорості".

Він повідомив, що більшість зброї і товарів військового використання в Україні закуповуються через закриті неконкурентні процедури в державному оборонному замовленні (ДОЗ), що призводить до підвищення цін, низької якості придбаної зброї та оснащення, а також є джерелом корупції.

В Уряді висловили застереження, що прозорість закупівель є загрозою національної безпеки, однак експерти ТІ Україна спростували це, підкресливши, що корупція та марне витрачання бюджетних коштів грає на руку ворогу.

Вони вважають, що у питаннях участі оборонних підприємств у постачанні для армії, оборонного бюджетування, планування та проведення закупівель Україна має брати приклад з країн-членів Альянсу НАТО.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3015513
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору