Суспільство
  310  0

 Transparency International Україна вимагає від Мін’юсту дозволити НАЗК карати за невчасно подані декларації

Українці не побачили жодного покараного посадовця, який невчасно прозвітував про свої статки.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це зазначає Transparency International Україна.

За їхніми словами, проблема в тому, що документ, яким регулюється процес перевірки декларацій Національним агентством з питань запобігання корупції, досі не зареєстрований в Міністерстві юстиції.

Експерти TІ Україна закликають Міністерство юстиції провести державну реєстрацію Порядку проведення контролю та повної перевірки декларацій, затвердженого НАЗК 11 листопада, адже без цього документа Агентство не може перевіряти декларації та карати порушників.

Крім цього, ТІ Україна закликає органи держави, місцевого самоврядування та відповідних юридичних осіб публічного права якнайшвидше перевірити своєчасність подання е-декларацій теперішніми та колишніми працівниками.

Старший аналітик ТІ Україна Олександр Калітенко наголошує, що кожен українець може повідомляти в НАЗК про декларантів, які невчасно прозвітувалися про свої статки. "Якщо ви прочитали в медіа про те, що чиновник досі не подав декларацію чи зробив це пізніше, ніж вимагалося, чи знайшли цю інформацію в Реєстрі декларацій – сміливо пишіть до НАЗК".

Після перевірки Агентством, якщо такий випадок буде підтвердженим, то про це повідомлять керівництво чиновника, а також Національну поліцію, прокуратуру, або Національне антикорупційне бюро, залежно від підслідності цих органів.

Якщо декларація не подана, НАЗК має письмово повідомити чиновника про це, і йому дається 10 днів на те, щоб усе ж таки її подати. Якщо він не звітує про свої статки знову, з'являються підстави для притягнення до кримінальної відповідальності за ст. 366-1 Кримінального Кодексу (максимальна санкція - до 2 років позбавлення волі, обов'язкове додаткове покарання – позбавлення права обіймати певні посади на строк до трьох років).

У випадку, якщо декларацію подано невчасно, то чиновник має пояснити НАЗК причини цього. Без наявності поважних причин Агентство складає протокол та передає його до суду, а чиновнику загрожує штраф від 850 до 1700 грн.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3015440
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору