Як повідомляє ЦензорРеформ, про це зазначає Transperancy International Україна за результатами дослідження "Барометр Світової Корупції".
Згідно з опитуванням, проблема корупції досі лишається у трійці найактуальніших, про це засвідчили 56% респондентів. 72% українців засвідчили, що рівень корупції за останні роки не змінився, при цьому більше 80% негативно оцінюють спроби Уряду змінити цю ситуацію.
Найкорумпованішими, на думку українців, є державні службовці (65%), парламент (64%), працівники податкової сфери (62%), судді (61%), президент та прем’єр-міністр (60%), представники місцевих органів влади (55%), поліція (54%), керівники бізнесу (46%), релігійні лідери (32%).
При цьому 38% громадян протягом останнього року давали хабар при взаємодії з органами влади. Найчастіше - при отриманні послуг у таких установах: початкові та середні навчальні заклади (38%), медичні установи (33%), при взаємодії з дорожньою поліцією (33%), у системі професійної освіти (31%), оформлюючи виплати по безробіттю (9%), оформлюючи соціальні пільги (6%).
Також 16% – переконані, що повідомлення про корупцію на загальний справ речей не вплине, а 14% бояться наслідків такого викриття.
Ярослав Юрчишин, виконавчий директор Transparency International Україна вказує на посилене зростання уваги суспільства до корупції і говорить про необхідність посилення реформи: "Завдяки утворенню антикорупційних інституцій та запровадженню нових інструментів запобігання корупції інформація про неї стала доступна широкому колу громадськості. Корупційні правопорушення тепер дедалі важче приховати. Саме тому складається враження, що корупції у суспільстві побільшало".
На його думку, надзвичайно мало на сьогодні повідомлень про засудження корумпованих високопосадовців до позбавлення волі, адже єдиним наслідком корупційного злочину для чиновника є громадський осуд та зіпсована репутація.
"Саме тому необхідно якомога швидше утворити Антикорупційний суд, який буде розглядати справи проти корупціонерів. Адже через відсутність в Україні такого органу антикорупційна реформа не просувається далі, а корупціонери, незважаючи на всі докладені зусилля з боку держави та громадськості, залишаються не покараними", – так прокоментував результати дослідження Ярослав Юрчишин.