Політика України, Суспільство
  292  0
Матеріали за темою:

 З 2013-го Україна піднялася в рейтингу Індексу сприйняття корупції на 14 місць, - експерти ТІ Україна. ІНФОГРАФІКА

Темпи та ефективність боротьби з корупцією є повільними. Від 2013 року позиція України в рейтингу за Індексом сприйняття корупції Transparency International дещо покращилася, піднявшись вгору лише на 14 місць.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це зазначили експерти ТІ України.

За їхніми словами, Україна посідає 130-е місце, розділивши його із такими країнами, як Нікарагуа та Камерун.

корупція

Експерти Центру економічної стратегії дослідили, скільки коштує корупція Україні.

Таким чином, корупція однозначно гальмує темпи економічного зростання країни, а її громадяни стають біднішими, економіка – менш продуктивною, а також стримує розвиток підприємств.

Зокрема, неефективними є державні витрати на військові проекти (які, своєю чергою, уповільнюють зростання ВВП). Меншими є надходження до бюджету через ухилення від сплати податків. До прикладу, в Україні 62% підприємств ухиляються від сплати податків, причому майже половина із них дає хабарі.

Країна залучає менше приватних інвестицій через вищі ризики та вищу вартість капіталу. Страждає і якість управління державою – замість витрачати час на вирішення суспільних проблем, службовці вишукують можливості збагатитися.

За результатами дослідження, корупція стримує розвиток державних інститутів (особливо у менш розвинутих країнах), оскільки корумпована влада зацікавлена саме в цьому; а це, своєю чергою, теж негативно впливає на економічний розвиток.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3015334
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору