Політика України, Суспільство
  146  0

 Урядовий законопроект про колективне управління авторськими і суміжними правами створює серйозні корупційні ризики, - РПР

Законопроект про колективне управління авторськими і суміжними правами потрібно доопрацювати, взявши за основу законопроект Twinning, який від самого початку мав розглядатися як основний. Аналогічний урядовий законопроект 4461 суперечить європейським і міжнародним стандартам.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявляють експерти групи "Культура" Реанімаційного Пакету Реформ.

За словами представників галузі, положення законопроекту настільки суперечать сучасним міжнародним стандартам, що у разі його прийняття Україну можуть виключити із Міжнародної конфедерації товариств авторів та композиторів (з франц. CISAC). "Цей законопроект деструктивний і не відповідає завданням Кабміну. […] У ньому нема 80% того, що вимагає Директива, тому ми наполягаємо, щоб його відкликали", – заявив Сергій Галетій, продюсер, редактор, член Національної спілки кінематографістів України, експерт групи “Культура” Реанімаційного Пакету Реформ.

На думку Тараса Ткаченка, кінорежисера, сценариста, голова Національної спілки кінематографістів України, законопроект пропонує монопольну модель, яка є хибною.

Представники авторського середовища зазначили, що єдина організація для збору, розподілу і виплати роялті не лише не дозволить забезпечувати індивідуальний підхід до кожного конкретного автора із різних сфер, але й створює серйозні корупційні ризики.

Сергій Тримбач, кінокритик, історик кіно, сценарист, лауреат Державної премії імені Олександра Довженка, заслужений діяч мистецтв України, вважає, що вона перетвориться на "чергову корпорацію" і призведе до занепаду галузі.

За словами експертів, зараз у тіні знаходиться до 90% авторських коштів, при цьому, у Литві, населення якої трохи більше, ніж пів-Києва, лише аудіовізуальна галузь збирає понад 6 мільйонів євро.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3015315
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору