Політика України
  487  0

 КВУ склав Топ-10 невиконаних обіцянок партій. ІНФОГРАФІКА

Представники громадської організації Комітет виборців України дослідили передвиборні програми партій 2014 року та назвали 10 обіцянок, які так і не були реалізовані.

Як повідомляє ЦензорРеформ про це йдеться в дослідженні КВУ "Два роки Верховної Ради: як фракції виконують передвиборчі програми".

Олексій Кошель, генеральний директор КВУ, заявив, що під час дослідження аналітики звертали увагу, як прийняті, так і зареєстровані законопроекти, що стосувалися виконання положень виборчих програм. "Причиною низьких результатів окремих фракцій є перебування в опозиції. Тому в дослідженні було враховано не лише прийняті закони, а й розроблені законопроекти", - уточнив він.

Відповідно до цієї роботи, члени політичних сил обіцяли:

 1. Повернути Україні статус ядерної держави — "Радикальна партія".
  Але: Україна формально втратила статус ядерної держави ще у липні 1968 року. Відповідний Закон №248 було прийнято 16 листопада 1994 року, ніяких змін не було, тому без’ядерний статус України залишається в силі. 
 2. Обирати парламент за відкритими партійними списками — БПП, "Радикальна партія", "Батьківщина".
  Але: в Україні є чинним Закон Про вибори народних депутатів України, прийнятий 17 листопада 2011 року, де вибори депутатів за змішаною пропорційно-мажоритарною системою. Незважаючи на те, що на розгляді парламенту перебуває низка законопроектів про зміну виборчої системи, однак жоден із законопроектів не виносився на голосування. 
 3. Прийняти закон про парламентську опозицію — "Батьківщина".
  Але: у жовтні 2010 року із чинного Закону Про Регламент Верховної Ради України було вилучено главу, яка регулювала статус та права парламентської опозиції. У такому вигляді Регламент зберігся до нашого часу. На розгляді парламенту знаходиться три законопроекти про статус парламентської опозиції: №3061 авторства депутатів Опозиційного блоку, №3061-1 – Відродження та №3061-2 – Радикальної партії Олега Ляшка. Жоден із них не виносився на розгляд Верховної Ради. 
 4. Скасувати депутатську недоторканність — БПП, "Радикальна партія" , "Батьківщина".

  Але:  Після схвалення у червні 2015 року Конституційним Судом зміни до Конституції про скасування недоторканності народних депутатів України та суддів, народні депутати так і не розглянули це питання. 

 1. Ліквідувати місцеві державні адміністрації —БПП, "Опозиційний блок", "Батьківщина".

  Але: статус районних та обласних державних адміністрацій закріплений в Конституції України. Для того, щоб їх ліквідувати потрібно внести зміни до Основного Закону. Окрім іншого, саме це передбачає президентський законопроект "Про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади". У серпні 2015 року документ був прийнятий в першому читанні, але з того часу на розгляд парламенту не виносився. 

 1. Побудувати на кордоні з Росією надійно укріплений державний кордон — "Народний Фронт".

  Але: За інформацією ЗМІ станом на серпень 2016 року проект Стіна завершено на 10,5%.

 1. Виділити на медицину в 10 разів більше коштів, ніж зараз — "Радикальна партія".
  Але: видатки на охорону здоров’я у зведеному бюджеті України становлять:
  2014 рік – 57,1 млрд. грн.; 
  2015 рік – 70,9 млрд. грн.; 
  2016 рік – 74,3 млрд. грн.
 2. Надати громаді право обирати місцевих суддів — "Опозиційний блок", "Батьківщина".
  Але: Із 30 вересня 2016 року в Україні стартувала судова реформа. Серед іншого нею встановлено публічний контроль за призначенням суддів, а також обмежено вплив законодавчої та виконавчої гілок влади на їх функціонування, однак там нема змін, які б надавали громадам право обирати місцевих суддів. 
 3. Підвищити заробітну плату вчителів, популяризувати професію — "Самопоміч".
  Але: На початку вересня 2016 року міністр освіти і науки Лілія Гриневич заявила, що зарплата вчителів має зрости на третину. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підкреслив, що це відбудетья вже з 1 січня 2017 року. Відповідні зміни передбачає проект бюджету на 2017 рік, який прийняли лише у першому читанні.
 4. Домогтися членства України в Європейському Союзі — "Батьківщина".
  Але: Виконання подібних обіцянок займає більше часу, аніж каденція Верховної Ради. Наприклад, Хорватія, яка останньою вступила до ЄС в 2013 році подала заявку про вступ в 2003 році. Станом на сьогодні Україна навіть не є офіційний кандидатом на вступ в ЄС, не кажучи вже про повноцінне членство.

популісти

Найбільш ефективно передвиборчу програму виконали "Народний Фронт" та Блок Петра Порошенка. Дані про виконання обіцянок передвиборчих програм у відсотковому співвідношенні.

 • Народний Фронт - 82%
 • БПП - 60%
 • Самопоміч - 54%
 • Батьківщина - 42%
 • Радикальна партія Олега Ляшка 37%
 • Опозиційний блок – 23%.

"На жаль, провальний результат депутатів від Опозиційного блоку та РПЛ пов’язаний із тим, що вони не розробили законопроектів, що стосувалися значної частини положень їх виборчих програм",– зазначив Кошель.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3015297
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору