Політика України
  165  0

 НАБУ необхідне право на прослуховування для збору доказів незаконного збагачення е-декларантів, - експерти РПР

Експерти Реанімаційного Пакету Реформ закликають Верховну Раду до зимових канікул розблокувати розгляд законопроекту №4812 та надати НАБУ право “на прослушку".

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявили експерти РПР.

РПР закликає спікера Верховної Ради Андрія Парубія, а також голів парламентських фракцій, розглянути на поточному сесійному тижні законопроект №4812, адже його розгляд відкладається з невідомих причин.

Експерти наголошують, що проект закону надає Національному антикорупційному бюро України законодавчу можливість за рішенням суду самостійно знімати інформацію з каналів зв'язку, відповідно до прийнятої міжнародної практики. Однак, за п’ять місяців законопроект авторства депутатів із чотирьох основних парламентських фракцій жодного разу не ставився на голосування.

Також, як підкреслюють експерти РПР, останній меморандум між Україною та Міжнародним валютним фондом містить зобов’язання України надати НАБУ право на прослушку до кінця листопада, що стане позитивним сигналом для продовження співпраці й фінансової допомоги від Сполучених Штатів.

Незалежність нових антикорупційних органів, зокрема, слідства НАБУ, має ключове значення також для Європейського Союзу, країни якого слідкують за Україною, аби прийняти рішення стосовно візової лібералізації.

На думку експертів, результати успішно проведеної в Україні кампанії з електронного декларування статків високопосадовців напряму залежать від спроможності правоохоронних органів дієво розслідувати випадки незаконного збагачення та недостовірних відомостей в деклараціях.

При цьому надання НАБУ права на самостійне зняття інформації не призведе до надмірного розширення повноважень, оскільки здійснюється на підставі та в межах дозволу суду і може контролюватися іншими правоохоронними органами.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3015198
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору