Політика України
  166  0

 Експерти РПР попереджають можливий саботаж перевірки е-декларацій

Експерти Реанімаційного Пакету Реформ попереджають про неприпустимість саботажу реформи та наголошують на необхідності її подальшого просування та якісного вдосконалення.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявляють експерти у своїй офіційній заяві.

Як вони зазначають, НАЗК повинно затвердити порядки повної перевірки електронних декларацій, моніторингу способу життя, а також автоматизувати процес звірки декларацій з іншими державними реєстрами та отримати для цього доступ до відповідних реєстрів.

Крім цього, впевнені експерти РПР, НАЗК також важливо технічно вдосконалювати систему, бо існує низка невідповідностей чинному законодавству в електронній формі. На їхню думку, важливо підготуватися до початку другого етапу декларування та забезпечити безперервну оренду чи придбання серверів, гарантувати достатню потужність для подання ще більшої кількості декларацій, а також організувати надання електронних цифрових підписів декларантам.

Міністерство юстиції має провести державну реєстрацію порядків здійснення повної перевірки декларацій, моніторингу способу життя суб’єктів декларування та повідомлення про відкриття валютного рахунку у банку-нерезиденті.

НАЗК, НАБУ, Нацполіції (щодо корупційних кримінальних та адміністративних правопорушень) та ДФС (щодо ухиляння від сплати податків) слід консолідувати зусилля для якомога оперативнішої перевірки посадовців, які потрапляють в зону найбільшого корупційного ризику (судді, прокурори та податківці).

Парламент повинен приступити до розгляду законопроекту №4812 ("прослуховування" для НАБУ), пришвидшити підготовку законопроекту про антикорупційний суд.

Експерти зазначають, що громадянському суспільству та журналістам необхідно активно включитися в пошук та виявлення серед декларантів тих, які приховують статки чи не можуть пояснити джерела їх походження. Варто не тільки перевіряти, але і контролювати та тиснути на правоохоронні органи щодо відкриття кримінальних проваджень, і на керівників відомств щодо відсторонення та звільнення таких осіб.

Експерти коаліції громадських організацій Реанімаційний пакет реформ наголошують: громадськість разом з рушіями реформ у владі та міжнародними партнерами і надалі контролюватиме процес е-декларування та домагатиметься його результативності через очищення влади від корупціонерів, які не можуть пояснити походження власних статків.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3015125
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору