Політика України
  194  0

 Експерти РПР закликають Раду та Кабмін відкликати своїх членів Конкурсної комісії для формування Державного бюро розслідувань

14 листопада Конкурсна комісія розпочне проведення співбесід з кандидатами на зайняття посад директора Державного бюро розслідувань та його заступників.

Про це повідомляє ЦензорРеформ.

Однак, експерти Реанімаційного Пакету Реформ наголошують на наявності прямих порушень вимог законодавства у роботі конкурсної комісії, що може перешкодити своєчасному та прозорому формуванню Державного бюро розслідувань.

"Згідно частини 3 статті 11 закону Про Державне бюро розслідувань, членами конкурсної комісії можуть бути особи, які мають вищу юридичну освіту. У той же час, двоє членів комісії: Владислав Бухарєв (народний депутат, делегований Верховною Радою) та Іван Стойко (радник голови МВС, делегований Кабміном) не змогли підтвердити наявності у них такої освіти", - пишуть експерти РПР.

На думку експертів, подальша їхня участь у конкурсній комісії ставить під сумнів легітимність усього процесу призначення керівництва ДБР. Крім цього, Комісія досі не оприлюднила автобіографії та декларації про майно кандидатів, подані ними для участі у конкурсі, що перешкоджає можливості проведення незалежної оцінки кандидатів представниками громадськості.

Експерти зазначають, що Комісія не допустила представників громадськості для незалежного спостереження за проведенням конкурсу, і на засіданні 7 листопада відмовилась оприлюднювати результати тестування кандидатів на загальні здібності.

Експерти РПР закликають Парламент та Кабмін замінити у складі конкурсної комісії делегованих ними осіб, а Конкурсу комісію – негайно, до початку проведення співбесід, оприлюднити усю інформацію про кандидатів, згідно вимог законодавства, та результати тестування кандидатів на загальні здібності. А також допустити представників громадськості для незалежного спостереження за проведенням усіх етапів конкурсу.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3015116
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору