Як повідомляє ЦензорРеформ, про це зазначає активісти Центру протидії корупції.
За їхніми словами, згідно з документації тендеру, оголошеного в системі Прозорро, на таку закупівлю чиновники запланували витратити 703 тисячі гривень.
Таким чином для лікування онкології у хворих внаслідок чорнобильської катастрофи, чиновники КМДА мають намір закупити 11 препаратів, 7 з яких взагалі не є лікарськими засобами, а біологічно активними добавками, вітамінами або амінокислотами. З 11 найменувань лише один препарат є антибіотиком, решта – непрофільні для застосування у боротьбі з цією хворобою.
Більше того, жодного з 11 препаратів, які збираються закупити в КМДА за бюджетні гроші, немає у вітчизняних та міжнародних протоколах лікування онкопатологій.
Андрій Безносенко, головний лікар Інституту раку запевнив: “Усі без винятку препарати, які хочуть закупити для лікування онкохворих чорнобильців, не мають нічого спільного з лікуванням раку. Лише один препарат з 11 найменувань – антибіотик, який – іноді використовують при хіміотерапії та після операцій з видалення злоякісних пухлин. Всі ж інші є супровідними препаратами, їх ефективність не доведена жодними дослідженнями, які базуються на принципах доказової медицини”.
За словами Вікторії Тимошевської, лікаря, керівника програми "Громадське здоров’я", міжнародного фонду "Відродження": "Фактично, лікарі можуть замовляти будь-які препарати, керуючись власним досвідом використання або застарілими принципами та не пояснюючи, навіщо вони потрібні в лікуванні. Таким чином замовляються не життєво-необхідні для пацієнта ліки, а ті, що нав’язані представниками фармацевтичних компаній-виробників. І замість хіміотерапії КМДА замовляє хворим на рак людям пігулки для травлення, вітаміни чи БАДи, які не використовуються в світі, адже не мають доведеної клінічної ефективності. Лікарі називають такі препарати коротко – “фуфломіцинами”, – додає лікарка.
Лише запровадження єдиного національного переліку лікарських засобів, до якого будуть включені препарати із доведеною ефективністю може виправити ситуацію, впевнена юристка Центру протидії корупції Олена Щербан.