Київські новини, Суспільство, Здоров'я
  227  0

 Чиновники КМДА хочуть лікувати онкохворих чорнобильців "фуфломіцинами" за мільйон, - Центр протидії корупції

Департамент охорони здоров’я КМДА купляє онкохворим чорнобильцям “фуфломіцини”, так звані препарати без клінічно доведеної ефективності.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це зазначає активісти Центру протидії корупції.

За їхніми словами, згідно з документації тендеру, оголошеного в системі Прозорро, на таку закупівлю чиновники запланували витратити 703 тисячі гривень.

Таким чином для лікування онкології у хворих внаслідок чорнобильської катастрофи, чиновники КМДА мають намір закупити 11 препаратів, 7 з яких взагалі не є лікарськими засобами, а біологічно активними добавками, вітамінами або амінокислотами. З 11 найменувань лише один препарат є антибіотиком, решта – непрофільні для застосування у боротьбі з цією хворобою.

Більше того, жодного з 11 препаратів, які збираються закупити в КМДА за бюджетні гроші, немає у вітчизняних та міжнародних протоколах лікування онкопатологій.

Андрій Безносенко, головний лікар Інституту раку запевнив: “Усі без винятку препарати, які хочуть закупити для лікування онкохворих чорнобильців, не мають нічого спільного з лікуванням раку. Лише один препарат з 11 найменувань – антибіотик, який – іноді використовують при хіміотерапії та після операцій з видалення злоякісних пухлин. Всі ж інші є супровідними препаратами, їх ефективність не доведена жодними дослідженнями, які базуються на принципах доказової медицини”.

За словами Вікторії Тимошевської, лікаря, керівника програми "Громадське здоров’я", міжнародного фонду "Відродження": "Фактично, лікарі можуть замовляти будь-які препарати, керуючись власним досвідом використання або застарілими принципами та не пояснюючи, навіщо вони потрібні в лікуванні. Таким чином замовляються не життєво-необхідні для пацієнта ліки, а ті, що нав’язані представниками фармацевтичних компаній-виробників. І замість хіміотерапії КМДА замовляє хворим на рак людям пігулки для травлення, вітаміни чи БАДи, які не використовуються в світі, адже не мають доведеної клінічної ефективності. Лікарі називають такі препарати коротко – “фуфломіцинами”, – додає лікарка.

Лише запровадження єдиного національного переліку лікарських засобів, до якого будуть включені препарати із доведеною ефективністю може виправити ситуацію, впевнена юристка Центру протидії корупції Олена Щербан.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3015017
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору