Суспільство
  309  0
Матеріали за темою:

 Громадськість офіційно розпочала співпрацю з урядом у сфері боротьби з корупцією

Громадськість розпочала співпрацю з міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади у боротьбі з корупцією у рамках ініціативи "Разом проти корупції".

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це повідомила експерт Реанімаційного Пакету Реформ Оксана Величко.

Як сказано, ініціатива передбачає втілення 83 заходів, розроблених експертами Реанімаційного Пакету Реформ, РПР – Київ, Transparency International Україна, а також IDLO (International Development Law Organization). Ідея ініціатвии виникла ще влітку, зокрема громадські експерти проаналізували факти та ризики корупції в українських міністерствах та напрацювали список конкретних заходів, які узгодили з Секретаріатом Кабінету міністрів, а зараз експерти і представники міністерств спільно створюють плани реалізації цих заходів.

Координатор ініціативи "Разом проти корупції", експерт РПР Оксана Величко впевнена, що в боротьбі з корупцією слід звертати увагу на те, щоб у корупціонерів не було відповідних умов, аби вимагати хабарі.

На її думку, в державних органах насправді є немало людей, які реально зацікавлені боротися з корупцією: "Ми, громадськість, тому й ініціювали такий проект, щоб допомогти цим людям, а також поділитися своїм досвідом". Відтепер кожне міністерство, а також Державна аудиторська служба, Національне агентство з питань запобігання корупції та Фонд державного майна мають провести в середньому по п’ять заходів, націлених на зменшення корупційних ризиків.

Зокрема прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив: "Ми не робимо заходи для картинки. Ми робимо їх для реалізації. Попереджую всіх: якщо хтось вважає, що створення нормальних умов для роботи державних органів – це ненормально, то я можу сказати: до побачення".

Громадськість очікує на перші результати вже 9 грудня у Міжнародний день боротьби з корупцією: "Звітуватися про успіхи в антикорупційній боротьбі 9 грудня – це хороший крок, який буде стимулювати державні органи активно працювати в цьому напрямку, тому що вони знатимуть, що це день Х, в який громадськість прийде до них запитувати результати", - каже Ярослав Юрчишин, виконавчий директор Transparency International Україна.

Згодом звіти будуть подавати кожні три місяці.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3015010
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору