Політика України
  292  0

 ВККС оголосила конкурс на посади суддів Верховного Суду. ІНФОГРАФІКА

Рух ЧЕСНО закликає адвокатів-практиків та науковців взяти участь у конкурсі на посади суддів Верховного Суду, аби скласти конкуренцію суддям старої системи.

Як зазначає ЦензорРеформ, про це активісти Руху ЧЕСНО пишуть на своєму сайті.

За їхніми словами, вперше в Україні суддями Верховного Суду можуть стати практикуючі адвокати та науковці. Охочі мають 5 робочих днів, з 9 по 15 листопада, щоб зареєструватися на сайті ВККС і лише після цього отримають можливість подати необхідний пакет документів для участі в конкурсі.

Згідно з новим законодавством, суддями Верховного Суду можуть бути кандидати, що:

– мають 10 років роботи в адвокатурі, наукового або суддівського досвіду;

– мають вищу освіту;

– віком від 30 до 65 років;

– володіють державною мовою.

Активісти Руху ЧЕСНО впевнені, що формування нового Верховного Суду через прозорий конкурс та під пильним наглядом антикорупційних органів, громадськості та журналістів стане символом успіху усієї судової реформи в Україні: "Новий, якісний, незаангажований та справедливий Верховний Суд унеможливить корупцію на нижчих рівнях судової системи, оскільки від буде фільтром незаконних або сумнівних рішень. Тому суддями Верховного Суду мають стати надзвичайно компетентні, авторитетні і головне незаангажовані фахівці, рішення яких будуть мати серйозну силу та фактично прецедентний характер, що дозволить суддям нижчого рівня опиратися на вже існуючі кейси у своїх рішеннях".

конкурс

Навесні 2017 року має бути обраний новий склад Верховного Суду з 120 суддів, що формуватимуть господарський, кримінальний, адміністративний та цивільний касаційний суди й делегуватимуть 20 представників у Велику Палату Верховного Суду. Суддівська зарплата складатиме 75 мінімальних зарплат, зокрема при підвищенні мінімальної заробітної плати після Нового Року це буде 240 тисяч грн., що у перерахунку 9 тисяч доларів.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3014938
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору