Політика України, Суспільство
  187  0

 Уряд вдосконалить законодавство щодо самоорганізації населення вже цього року, - експерти РПР

Експерти Реанімаційного Пакету Реформ спільно з Асоціацією сприяння самоорганізації населення в рамках Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки закликає парламентарів прийняти проекту Закону України “Про органи самоорганізації населення” (реєстр. номер 2466).

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це зазначають активісти Асоціації сприяння самоорганізації населення.

На їхню думку, прийняття законопроекту спростить процедуру створення та розширить можливості для роботи органів самоорганізації населення на благо громад. Схожу мету має проект Закону "Про загальні збори (конференції) членів територіальної громади за місцем проживання" (реєстраційний номер 2467).

Крім цього, на підтримку даних законопроектів парламенту передали близько 250 підписів від об’єднань з усієї України.

Голова Асоціації сприяння самоорганізації населення Анна Трепалюк стверджує: "Сутність законопроектів у тому, що люди будуть мати можливість брати участь в місцевому самоврядуванні та розвитку громад. Це надасть децентралізації поштовх "знизу". Чинне законодавство поки що не дає мешканцям спільно та легітимно вирішувати важливі питання".

Зокрема, громадяни, що мешкають на одній території (будинок, вулиця, мікрорайон або село), — мають право більшістю голосів утворювати відповідні органи самоорганізації (ОСНи): "Через ОСНи мешканці вносять зміни в місцеві програми соціально-економічного розвитку, спільно облаштовують свій життєвий простір, впливають на рішення влади, контролюють якість послуг, збирають допомогу для соціально незахищених", - наголошує вона.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3014934
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору