Політика України
  207  0
Матеріали за темою:

 Люстрація – єдиний законний інструмент, який не дозволяє високопосадовим членам банди Януковича повернутися у високі кабінети, - Олександра Дрік

Закон про очищення влади, е-декларування та інші постмайданівські здобутки України вкотре намагаються скасувати "ручні" судді Конституційного суду.

Про це в коментарі для ЦензорРеформ зазначає Олександра Дрік, Голова Ради Громадського люстраційного комітету.

За її словами, за 2 роки після Євромайдану люстрація залишається єдиним законним інструментом, що стримує чиновників часів Януковича від повернення ан посади.

"Саме люстрація забороняє бойкам, льовочкіним, шуфричам, королевським, ківаловим та ще тисячам високопосадових членів банди Януковича повернутись у високі кабінети. Поки 10 років діє Закон "Про очищення влади", їм заборонено бути міністрами, прокурорами, податківцями, очолювати адміністрації чи займати інші керівні посади в органах виконавчої влади. Тому Закон постійно намагаються скасувати чи обійти. В основному – через суди. І головна загроза – в Конституційному суді", - запевняє Дрік.

Вона нагадала, що 6 суддів Конституційного Суду досі залишаються на посадах, а саме вони у 2010 році дозволили Януковичу узурпувати владу: "Судді КС тлумачать закон про люстрацію чиновників на користь своїх політичних кураторів в Адміністрації президента та Верховній Раді, що в результаті має призвести до скасування всіх результатів люстрації та повернення всіх поплічників Януковича на свої посади", - продовжує Олександра Дрік.

Також у Громадському люстраційному комітеті запевнили, що досі Конституційний суд на третину складається із суддів Януковича, тому за їхньою допомогою можна легко скасувати будь-які антикорупційній постмайданні досягнення. На їхню думку такі судді повинні взяти самовідвід під час розгляду люстраційного закону, оскільки мають конфлікт інтересів при розгляді люстраційного закону і це є порушенням Закону.

Також активісти вимагають, аби Генпрокуратура оголосила про підозру та притягнули до відповідальності у встановленому Законом порядку усім 6 суддям КСУ режиму Януковича включно з головою суду Бауліним.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3014311
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору