Політика України
  233  0

 Недостатньо потужні сервери системи е-декларування - основна причина нестабільної роботи сайту. До 31 жовтня проблема посилюватиметься, - Юрчишин

Офіційний веб-сайт Національного агентства з протидії корупції працює нестабільно через велику кількість запитів, крім цього, у системи е-декларування недостатньо потужні сервери, які не витримують такого навантаження.

Про це в особистому коментарів для ЦензорРеформ повідомив Ярослав Юрчишин, виконавчий директор Transperance International Україна.

Як запевняють у НАЗК, кожного дня проводяться роботи для розширення пропускної здатності фізичних каналів зв’язку та збільшення обчислювальної потужності серверного обладнання офіційного сайту nazk.gov.ua.

Юрчишин впевнений, що зараз взагалі важко знайти пояснення періодичному "ляганню" сайту, раніше це була робота з виправлення помилок в системі, про яку постійно говорив НАЗК: "Єдина причина – недостатня потужність серверів, на яких знаходиться система е-декларування. Фізично ці сервери знаходяться у ДП "Український спеціальний зв'язок", структура яка є адміністратором системи. Крім цього, вона була замішана в скандалі про видачу ключа доступу до системи е-декларування, який використали депутати Геращенко та Вінник. УСС ще раніше, напередодні 15 серпня (перша дата запуску е-декларування) повідомляло НАЗК що у нього недостатньо потужностей і навіть пропонувало відключити систему е-декларування, щоб зменшити навантаження на сервери УСС. Тому скоріш за все це технічна проблема, яка чим ближче до 31 жовтня лише посилюватиметься".

За його словами, наслідки можуть бути різні, зокрема частина чиновників може не встигнути заповнити е-декларації. Також Юрчишин вказує на те, що маючи скрін-шоти з часовою фіксацією непрацюючої системи можна довести, що не було змоги зробити це вчасно: "Теоретично можна буде в суді спробувати довести, що помилки в декларації є наслідком непрацюючої системи, але це ьуде важко зробити, оскільки всі залогінення зі сторінки користувача фіксуються".

Також він переконаний, що втрати інформації з декларації – неможливі, бо тепер за всі коди та систему відповідає держава через НАЗК, УСС та ДССЗЗІ: "Це теж чиновники, які і самі декларується. Тому технічно такого не мало б статися, а чи спрацює людський фактор, як у випадку з ключем доступу УСС для депутатів-"хакерів" – побачимо", - підкреслив Юрчишин.

Хороші новини – сьогодні задекларували в новій системі свої статки спікер парламенту та прем’єр: "Чекаємо декларацій президента".

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3014159
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору