Політика України
  619  0

 Важливо правильно заповнити першу декларацію. У наступні роки буде легше, - юристи

Форма електронної декларації, прийнята в Україні, є дуже детальною. На цьому наголошують правники і дають простої пояснення щодо небезпек і нюансів функціонування в Україні нової системи е-декларацій.

Про це у блозі для ЦензорРеформ пише журналіст Ольга Скороход.

Як пише автор, зважаючи на можливу кримінальну відповідальність за неправильно вказані в е-декларації дані, настільки детальна форма викликала занепокоєння у багатьох чиновників. Вона цитує керуючого партнера ЮФ "Ілляшев та Партнери" Михайла Ілляшева. Він говорить, що важливо правильно заповнити першу декларацію. У наступні роки буде легше, адже, скоріше за все, не потрібно буде вписувати задеклароване раніше майно (в ідеалі, програмне забезпечення системи електронного декларування повинне "запам’ятати" об’єкти, задекларовані раніше). Чиновникам, які зіштовхнулися з труднощами, юристи радять скористатися послугами аудиторських компаній:

"До нас вже зверталися ціла низка людей, які сьогодні повинні все це задекларувати, з питанням: "У мене є кілька картин. Що мені з ними робити? Звідки я знаю, скільки вони коштують?". Дійсно, масив інформації буде великий. Потім буде легше, бо картини щороку не купують. Але перший раз важливо все правильно задекларувати. Я впевнений, що є депутати, які не знають, що в них є. Наша порада була, щоб вони залучали аудиторські компанії".

Зрозуміло, чому в українських реаліях форма е-декларації є настільки детальною. Очевидно, що метою є виявити чиновників, які отримують приховані доходи, і загалом зрозуміти масштаби цього явища.

Правники наголошують: нова форма е-декларації передбачає фіксацію не лише майна, яким чиновник володіє станом на кінець звітного періоду, але й усіх фактів його відчуження декларантом.

Факти продажу або дарування майна на суму понад 68 900 грн. повинні обов'язково зазначатися в розділі "Витрати і угоди" е-декларації, а якщо від продажу були отримані доходи - незалежно від їх суми - вони відображаються в розділі "Доходи".

Також юристи нагадують: декларуванню підлягає і майно членів його сім'ї держслужбовця, а також права користування майном, яке формально не є власністю чиновника та членів його сім'ї. Для чиновників вищого рангу передбачено декларування фактичної можливості розпоряджатися активами або отримувати від них доходи, навіть якщо формально такі активи їм не належать.

Детальніше читайте тут.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3014124
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору