Політика України
  123  0

 Виборча реформа не повинна прийматися напередодні нової парламентської кампанії, - Сидорович

Виборча реформа треба приймати заздалегідь, а не напередодні нової парламентської кампанії, вважає Руслан Сидорович, народний депутат від фракції "Самопоміч".

Як повідомляє ЦензорРеформ з посиланням на РПР, про Сидорович зазначив на національному форумі, присвяченому важливості реформування виборчого законодавства "Виборча реформа: порядок денний".

На форумі обговорили принципи виборчої реформи, а також роль політичних партій та громадянського суспільства в її впровадженні. Зокрема, Руслан Сидорович підкреслив, що перехід до пропорційної системи з відкритими списками, де виборець матиме найбільший вплив на формування виборчих списків, потребує великої роз’яснювальної роботи, як серед громадян, членів виборчих комісій, так і серед політиків.

Сергій Соболєв, заступник голови депутатської фракції політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", має застереження щодо того, що депутати бояться вирішувати питання реформи виборчої системи оскільки є страх, що обговорення Закону може бути сприйнято як знак до проведення дострокових виборів. На його думку, діюча змішана система є найбільшим злом для України, перевагу він надає пропорційній системі.

Представник партії "Відродження" Володимир Пилипенко вважає, що до найближчих виборів президента і депутатів в 2019 році є досить часу, щоб здійснити реформу виборчого законодавства. Увагу на його переконання, варто сконцентрувати, на зареєстрованих проектах Виборчих кодексів, а не на окремих законах.

Олександр Черненко, член депутатської фракції ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА" зазначив, що у фракції немає єдиної думки, щодо "ідельної" системи, за якою повинні відбуватись вибори. Депутат Черненко вважає, що новий закон, який передбачає пропорційну систему з відкритими списками, має бути перевіреним на парламентських виборах, і тільки після цього може бути закладений в основу для Виборчого кодексу.

Учасники форуму сформували заяву щодо концепції реформи виборчого законодавства, в якій вимагають від Верховної Ради України здійснити наступні кроки:

  • розпочати системний, прозорий та інклюзивний діалог між політиками та експертами щодо основних цілей, які мають бути досягнуті при переході до пропорційної виборчої системи з відкритими списками;
  • підготувати та прийняти нову редакцію Закону “Про вибори народних депутатів України”, яка б передбачала проведення виборів до Верховної Ради за пропорційною системою з відкритими списками, підтриманою більшістю політиків, експертів та інших зацікавлених сторін.
  • передбачити механізми забезпечення належного рівня представництва жінок у парламенті;
  • вжити заходів щодо прискорення кодифікації виборчого законодавства шляхом прийняття Виборчого кодексу, який би уніфікував порядок процедурні аспекти проведення загальнодержавних та місцевих виборів в Україні;
  • передбачити встановлення обмежень або повної заборони на розміщення платної зовнішньої політичної реклами та платної політичної реклами на радіо та/або телебаченні, запровадити дієвий контроль, а також ефективні та пропорційні санкції за недотримання цих обмежень.
  • забезпечити невідкладне оновлення складу Центральної виборчої комісії;
  • законодавчо виключити можливість безстрокового обіймання членами Центральної виборчої комісії своїх посад.
Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3014059
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору