Політика України
  133  0

 Влада намагається підірвати конституційне судочинство в Україні, - РПР

Експерти Реанімаційного Пакету Реформ та Центру політико-правових реформ занепокоєні закритим характером підготовки законодавчого регулювання конституційних положень щодо Конституційного Суду.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це зазначають експерти РПР у своїй відкритій заяві.

Після старту судової реформи, громадськість мала надію на появу справжнього конституційного судочинства. Однак, відсутність нового Закону про Конституційний Суд свідчить про підрив конституційного судочинства владою та неналежне виконання Конституції парламентом та президентом. Більш того, підготовлений владою законопроект тримається в секреті від суспільства.

Крім цього, як пишуть експерти, у стінах Конституційного Суду нові судді заявили про ігнорування їхньої позиції, монополізацію розробки законопроекту Головою Конституційного Суду Юрієм Бауліним.

Впродовж 20 років влада втручалася в існування Конституційного Суду, використовувала цю найвищу інституцію для узурпації влади, навіть повністю блокувала роботу. У результаті, за словами експертів,  Конституційний Суд став політично залежним, професійно слабким та неефективним.

Експерти РПР та ЦППР закликає Парламент та Президента забезпечити відкриту процедуру підготовки нової редакції Закону "Про Конституційний Суд України" та належний діалог з громадянським суспільством.

Крім цього, владі необхідно забезпечити реалізацію конституційних змін щодо конституційного судочинства, які набули чинності 30 вересня, зокрема, ухвалити новий Закон "Про Конституційний Суд України", де встановити єдиний конкурсний порядок відбору суддів Конституційного Суду.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3014047
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору