Політика України
  190  0
Матеріали за темою:

 Без доброчесності армія не може функціонувати ефективно, - генерал-полковник Джен Тімоті Еванс

Незалежний Антикорупційний Комітет з питань оборони має на меті підвищити прозорість та підзвітність у найбільш життєво важливому секторі країни.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це зазначила прес-служба Transparency International Україна.

За інформацією, комітет уже провів своє перше засідання у Києві минулого тижня та готовий боротися із корупцією в українському оборонному секторі. Комітет складається із шести членів: трьох українських – Севгіль Мусаєва, Володимир Огризко, Олег Рибачук (співголова) та трьох міжнародних – Джен Тім Еванс, Драго Кос (співголова) та Джеймс Вассерстром.

Олег Рибачук, засновник організації "Centre UA" впевнений: "Плата за корупцію в оборонному секторі України – життя громадян. Наші солдати і громадяни заслуговують на ефективне, підзвітне Міністерство оборони, яке працює на благо країни".

Як зазначили члени Комітету, він має на меті розробити стратегію на 2017-2018р. До його ключових повноважень належить також й аналіз, оцінка зусиль по боротьбі з корупцією в оборонному секторі, розробка рекомендацій, звітування перед українською владою і громадськістю, сприяння прозорості та зміцненню структури підзвітності.

Більше того, вже в кінці цього року громадяни і військовослужбовці матимуть змогу анонімно повідомляти до Комітету про корупцію.

В якості першого кроку НАКО підготує звіт про уроки, вивчені в інших груп моніторингу, в тому числі Комітету по моніторингу та оцінці в Афганістані. "В Афганістані та Іраку я бачив, як корупція впливає на хід військових операцій. Без доброчесності армія не може функціонувати ефективно. І тому нашою метою на довготривалий час є надання допомоги українським оборонним силам для захисту українського населення і самої країни", - підкреслив генерал-полковник Джен Тімоті Еванс, колишній командир Об`єднаного корпусу швидкого реагування НАТО.

Ідея створення спеціалізованого органу з моніторингу базується на вивченні попередніх зусиль в Афганістані, Гватемалі і Палестині.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3014033
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору