Політика України
  190  0

 Українські вибори – одні із найдорожчих в Європі, - Комітет Виборців України

Україна є рекордсменом серед європейських держав за витратами на виборчі кампанії.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявив генеральний директор Комітету Виборців України Олексій Кошель.

За його словами, на виборах 2012 року лише одна "Партія Регіонів" витратила на передвиборчу кампанію більше коштів, ніж всі польські партії загалом на виборах до Сейму 2011 року. "Партія Регіонів" витратила 27 млн. доларів, тоді як переможець виборів у Польщі, партія "Громадянська платформа", – лише 9,5 млн. При цьому Польща та Україна є співмірними державами за кількістю виборців. У Польщі їх понад 30 млн., в Україні – 35,5 млн.

Олексій Кошель підкреслив, що є дві причини високої вартості українських виборів. Перша – це тотальний підкуп електорату, який має місце фактично в кожному мажоритарному окрузі, а друга – це наявність політичної реклами.

Крім цього, директор КВУ пояснив переваги і недоліки заборони політичної реклами. Головний плюс – це здешевлення українських виборів. Це відкриє шлях молодим політичним силам, які не залежать від головних фінансово-промислових груп.

Крім цього, заборона реклами – це переведення виборчої кампанії у більш змістовну площину. Тобто, при голосуванні суспільство орієнтуватиметься на програми партій та кандидатів, а не робитиме свій вибір на основі зовнішньої реклами та телероликів.

Проте заборона політ реклами має і свої недоліки. Один із основних – зростання кількості джинси. Але уже зараз в окремих сюжетах на радіо рівень замовних сюжетів становить 90%. Іншими словами, окрім прогнозу погоди та кримінальної хроніки, всі інші матеріали потрапляють в категорію джинси.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3014024
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору