Політика України
  162  0
Матеріали за темою:

 Бюджет 2017 – реалістичний, однак є кілька заходів, які підвищать ефективність бюджетних витрат, - експерти РПР

Проект бюджету 2017 ґрунтується на реалістичному макроекономічному прогнозі, однак є певні застереження, які можна виправити вчасно.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявили експерти Реанімаційного Пакету Реформ.

"Цього року Мінфін змінив основний підхід до розробки держбюджету: першочерговими були доходи та реальні можливості, а вже на їх основі формувались видатки. В результаті було сформовано реалістичний бюджет на 2017 рік, де всі видатки підтверджені доходами. Більше того, Уряд схвалив та подав проект бюджету на розгляд парламенту вчасно. Це дасть достатньо часу депутатам та всім охочим для ознайомлення з документом", — зазначив Євген Капінус, заступник Міністра фінансів.

За словами експертів, проект держбюджету на 2017 рік помірно оптимістичний – є ймовірність утримати дефіцит в межах 3% ВВП. На їхню думку, підвищити ефективність бюджетних витрат можна за рахунок таких заходів:

  • верифікації пільг та субсидій, пенсій та соціальних допомог через створення реєстру отримувачів соціальної допомоги;
  • перегляду непрофільних видатків розпорядників бюджетних коштів та передачі непрофільних активів до Фонду державного майна України;
  • суттєвого посилення інститутів внутрішнього та зовнішнього контролю за ефективністю витрачання коштів та їх цільовим спрямуванням;
  • перевірки витрат на забезпечення громадського порядку, безпеки та правосуддя, які є на 35% вищими за середній показник серед нових країн – членів ЄС;
  • встановлення безпосередніх витрат на оборону на рівні не нижче 3% ВВП, як це затверджено відповідним рішенням РНБО, і суттєвого зниження витрат на структури МВС, фінансування яких на сьогодні є невиправдано високим і становить 1,8% ВВП.

Експерти наголосили, що підвищити рівень видатків Державного бюджету на пріоритетні напрямки можна лише при визначенні реалістичних джерел доходів на відповідну суму. В подальшому, на їхню думку, необхідно рухатись в бік скорочення видатків публічних фінансів відносно ВВП, а це, в свою чергу, вимагає проведення комплексних структурних реформ, спрямованих на підвищення ефективності використання бюджетних коштів.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3013943
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору