Політика України
  235  0

 За 10 днів до закінчення строку подачі е-декларацій влада не зможе зірвати роботу Реєстру, - Юрчишин

Національне агентство з питань запобігання корупції відмовилося від рішення, яке могло призвести до зриву кампанії електронного декларування.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це зазначили експерти Реанімаційного Пакету Реформ.

За відмову від розгляду даного питання проголосували три з чотирьох членів НАЗК. Зокрема, голова комітету ВР з питань протидії корупції Єгор Соболєв попередив про кримінальну відповідальність для тих, хто зірве роботу системи електронного декларування.

Як вважає експерт антикорупціної групи РПР Ярослав Юрчишин, якби не тиск громадськості та депутатів Комітету з питань запобігання та протидії корупції, тиск міжнародних партнерів, то рішення могло б бути в користь топ-чиновникам: "Своїм рішенням НАЗК мало на меті перезапустити процес подачі е-декларацій, давши таким чином змогу чиновникам на законодавчому рівні зупинити або обмежити цей процес. До завершення терміну подачі декларацій – 10 днів, в реєстрі всього 12 000 з 50 000 чиновників, які задекларували свої доходи та витрати. Зараз вже фактично відсутні інструменти, які могли б вплинути на існування системи е-декларацій".

Також експерт зазначив, що в Конституційному Суді є позов за ініціативою 45 депутатів колишньої "Партії Регіонів" про заборону е-декларування: "За 10 днів розглянути цей позов і прийняти якесь рішення нереально, оскільки ще не прийняли рішення, за якою процедурою його розглядати".

Дивним Юрчишин вважає той факт, що 1 вересня, з початку запуску реєстру, не було адміністратора, який міг би координувати систему подачі е-декларацій, зараз таку особу призначили: "Вирішили, що адмініструванням займатиметься донька "Держаспецзв’язку" - Українські спеціальні системи, тобто уже є відповідальна особа, однак це великий ризик, оскільки, як ми знаємо, як вони відтягували процес видачі сертифікату для НАЗК для запуску системи. Скоріш за все чергових спроб зірвати е-декларування не буде, можливі лише технічні проблеми. Але й тепер є чітко відповідальні особи за нормальне функціонування системи".

За словами Юрчишина, чиновники понесуть адміністративну відповідальність за невчасне подання е-декларацій, але це не кінцева межа відповідальності.

 

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3013888
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору