Політика України, Здоров'я
  165  0

 Першочергово важливою є реформа, яка змістить акцент з лікування на профілактику, - заступник міністра охорони здоров'я Сивак

В рамках глобальної медичної реформи Україна повинна прийняти зобов'язання, визначених Угодою про асоціацію з ЄС.

Про це у блозі для ЦензорРеформ пише Світлана Чернецька, журналіст Інформаційної кампанії "Сильніші разом!".

Як вона зазначає, перше, про що говорять члени нової команди Міністерства охорони здоров’я, що фундаментом реформи є зміна підходу. В пріоритеті має бути не лікування, а профілактика.

"Це прямо відображається і на реформі первинної медичної допомоги, і на фінансуванні галузі загалом, і, власне, на ідеї розвитку системи закладів громадського здоров’я", - пише Чернецька.

Вона наводить слова заступника міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка, які він сказав під час дискусії-дебатів в Українському кризовому медіа-центрі у вересні. Тоді він наголосив на тому, що видатки на охорону здоров’я варто розцінювати не як соцвидатки, а як інвестиції.

Ковтонюк зауважив, що 600 тисяч українських родин щороку зазнають катастрофічних фінансових витрат на лікування, а 92% громадян стверджують, що у випадку серйозної хвороби бояться опинитись у скрутній фінансовій ситуації. Натомість, інвестиції у превентивну медицину допомогли б підвищити загальний рівень здоров’я, сприяли б ранній діагностиці захворювань та, відповідно, менш затратному і більш успішному лікуванню.

Заступник міністра охорони здоров’я Оксана Сивак також наголосила: "Проблема у тому, що наша система охорони здоров’я орієнтована на лікування. Скільки коштують ліки, у скільки обійдеться госпіталізація, в яку "копієчку" обійдеться лікування… Тому, першочергово важливою є реформа, яка змістить акцент з лікування на профілактику. Адже вкладена у профілактику гривня на виході дасть економію в десять гривень. Тобто, треба повністю змінити підхід до системи фінансування охорони здоров’я", - пояснила вона.

Детальніше читайте тут.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3013724
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору