Політика України
  174  0
Матеріали за темою:

 Депутати хочуть відродити прокуратуру Радянського Cоюзу, - РПР

Експерти Реанімаційного Пакету Реформ попереджають, що у законопроекті № 5177 закладено низку небезпечних норм, які суперечать Конституції та загрожують відкатом вже втілених реформ.

Як зазначає ЦензорРеформ, про це повідомляють експерти у своїй відкритій заяві.

Експерти зазначають, що зміни до Конституції у частині правосуддя від 2 червня 2016 року стали черговим кроком на довгому шляху реформування органів прокуратури, зокрема обмежив нагляд, який до 2014 року дозволяв прокурорам блокувати роботу бізнесу.

Втім, вони наголошують, що наприкінці вересня парламентарі на чолі з Валерієм Карпунцовим зареєстрували законопроект № 5177 (який вносить зміни у частині забезпечення реалізації функцій прокуратури). Цей документ підтримала Генеральна прокуратура.

Згідно з аналізом законопроекту, який провели експерти, прокуратурі хочуть повернути інструменти загального нагляду, що поверне можливість тиску прокуратури на бізнес. Більше того, законом планують зменшити незалежність слідчих і прокурорів, адже без пояснень прокурори можуть забирати справи у слідчого в будь-якій справі.

Також у законопроекті закладено загальну радянську практику відмови у відкритті кримінального провадження на основі попередньої перевірки інформації, що порушує права потерпілих від злочинів.

Не менш важливим є те, що цим законопроектом планують суттєво звузити повноваження НАБУ, аби органі всі свої дії узгоджував з Генпрокуратурою.

ЯК запевняють експерти, нагальною потребою поки залишалось приведення в порядок законів , які регулюють діяльність прокуратури. Тому експерти Реанімаційного пакету реформ спільно із народними депутатами розробили і зареєстрували у парламенті законопроект № 5177-1, який з одного боку приводить закони у відповідність до Конституції, а з іншого – відповідає концепції реформування сфери кримінальної юстиції, викладеній в Коаліційній угоді.

Експерти закликають прийняти законопроект № 5177-1 за основу.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3013714
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору