Політика України
  135  0

 Депутати повинні не лише ухвалювати закони, але й виконувати їх, - Єгор Соболєв

Більшість з-понад 10 тисяч наявних у Реєстрі е-декларацій заповнили судді, прокурори та чиновники середньої ланки – начальники департаментів, помічники.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявили активісти Центру протидії корупції під час акції "ТрУси, здайте е-декларації", на якій антикорупціонери закликали керівників держави подати свої електронні декларації за 2015 рік.

Як зазначив народний депутат, голова парламентського Комітету із запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв, до Реєстру подали свої декларації, крім нього, ще 6 народних депутатів: "Я закликав колег-депутатів своїм прикладом показати, що вони мають не лише ухвалювати закони, але і виконувати їх. Це стосується і президента, який особисто обіцяв міжнародним партнерам, що електронне декларування в Україні запрацює вчасно, але сам до цих пір не довів це на практиці – не подав своєї декларації", - підкреслив депутат.

За словами активістів, досі відсутні в Реєстрі декларації всіх мерів обласних міст України, Генерального прокурора України, директора Антикорупційного бюро та керівника спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Із 15 членів Вищої Ради юстиції декларацію подав лише один, а з працівників Адміністрації Президента всього 4 чиновника.

Також активісти висловили занепокоєння, що якщо всі будуть заповнювати е-декларації в останній день, то система може не витримати: "Відповідальність за безперебійну роботу реєстру декларацій лежить на керівництві НАЗК та Держспецзв’язку. Керівництво цих двох органів, зокрема Наталя Корчак та Олександр Євдоченко мають нарешті усвідомити, що блокування нормального функціонування системи е-декларування може завершитись для них кримінальною відповідальністю", - наголосив Олександр Леменов, менеджер Антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3013599
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору