Політика України
  977  0

 Слідчі прокуратури повністю провалили розслідування найдраматичніших злочинів України, - РПР

Слідчі підрозділи прокуратури повністю провалили розслідування найдраматичніших злочинів новітньої України, оскільки не мають підслідності.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це зазначив Олександр Леменов, менеджер Антикорупційної групи Реанімаційного Пакету Реформ.

За його словами, слідчі підрозділи прокуратури уже 4 роки не мають підслідності, натомість користуються підслідністю Державного бюро розслідувань, якого по суті ще нема.

"Майже рік тому парламентом було прийнято закон, яким передбачено порядок утворення нового правоохоронного органу. Але на сьогодні навіть керівники – директор ДБР та двоє його заступників – ще не обрані. Наразі триває конкурс, де мають визначити трьох найкращих кандидатів на ці посади", - сказав Леменов.

Як зазначає Леменов, ДБР має розслідувати злочини посадовців найвищого рівня – екс-президента, усього складу уряду, перших керівників відомств, правоохоронців та суддів, навіть військові злочини, за винятком корупційних злочинів, що відносяться до підслідності Національного антикорупційного бюро: "ДБР має стати такою ж серйозною загрозою для топ-посадовців, як і НАБУ".

Згідно із законом, пише експерт, після проведення комісією конкурсного відбору директора ДБР призначає президент України за поданням прем’єр-міністра. Директор згодом призначає двох своїх заступників за поданням все тієї ж конкурсної комісії. Відповідно до згаданого закону, до складу конкурсної комісії входять по три представника від Президента, Верховної Ради та Кабміну.

Як запевняє експерт, через невдалі попередні спроби взяти під контроль НАБУ та САП вище політичне керівництво вирішило включити до складу комісії тільки надійних і довірених людей: "За цих умов складно сподіватися на максимально незаангажований вибір комісією керівників ДБР. Очевидно, керівництво Бюро підбирається з тих осіб, які є найзручнішими для очільників держави і не становлять для них жодних загроз", - наголошує експерт.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3013563
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору