Політика України, Економіка
  2959  0

 Скасування державного регулювання цін - великий мінус для покупців, - гендиректор Асоціації постачальників торгівельних мереж Дорошенко

Скасування державного регулювання цін на продукти харчування призведе до підвищення цін.

Як інформує ЦензорРеформ, про це в інтерв'ю Українським новинам сказав Генеральний директор Української асоціації постачальників торгівельних мереж Олексій Дорошенко.

22 вересня уряд до кінця поточного року скасував державне регулювання цін на продукти харчування. За цей час профільні відомства вивчатимуть дієвість методу цінового регулювання та доцільність його застосування в подальшому. Все це відбувається на тлі сезонного зростання цін на деякі продукти харчування, а також на тлі зниження обсягів продажів продуктів харчування в торговельних мережах.

"Для бізнесу це благо. Для покупців це великий мінус. Тому що скасування даного держрегулювання сталося не тоді, коли планувалося. Ми узгоджували з Кабінетом міністрів і з Мінекономіки зовсім інше скорочення списку. І раптом уряд вирішує повністю всі скасувати", - сказав Дорошенко.

На його думку, загалом експеримент зі скасуванням держрегулювання мінімальних цін повинен був стартувати з середини серпня. Але його затримали на стадії узгодження на півтора місяця.

"Напевно, це один з найбільш невдалих експериментів, але оскільки вже ніхто особа втрачати не хотів, то його запустили. Тепер подивимося, що з цього вийде, - говорить експерт. - Ми виступали і виступаємо за скасування держрегулювання цін, але з урахуванням вищесказаного, пропонували відкласти його на 2 роки, поки роздрібний товарообіг і, відповідно, купівельна спроможність хоч трошки, але виросте. Тому що зараз вона найнижча за останні 20 років.

Кабінет міністрів і так спростив умови для бізнесу настільки, наскільки це можливо. У вересні 2014-го року була ліквідована цінова інспекція, яка як раз і займалася тим, що отримувала документи від виробників, від оптовиків, від торговців і видавала укладення, що націнка 15%. Хоча такою вона ніколи не була. Вона була різною, в 15-17-18-20%, але за гроші можна було зробити все"..

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3013444
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору