Політика України, Суспільство
  580  0

 РПР: Без нового закону "Про освіту" говорити про зміни в фінансуванні освітньої системи передчасно

Учасники публічної дискусії, присвяченої проекту Державного бюджету на 2017 рік, наголосили на необхідності якнайшвидшого ухвалення в другому читанні нового закону "Про освіту".

Як повідомляє ЦензорРеформ з посиланням на сайт Реанімаційного пакету реформ, представники профільних міністерств та експерти говорили про перебіг освітньої реформи і зміни, яких варто очікувати у фінансуванні шкіл за новим проектом бюджету.

Заступник міністра освіти та науки України Павло Хобзей наголосив на тому, що у 2017 році Міністерство освіти та науки спільно з Міністерством фінансів розподілятимуть лише освітню субвенцію, а повноваження щодо утримання шкіл передадуть місцевим органам влади.

Серед позитивних змін учасники дискусії назвали збільшення заробітних плат учителів на 33%. При цьому, головний експерт групи "Освіта" Реанімаційного пакету реформ Володимир Бахрушин зауважив, що позитивний ефект від збільшення заробітних плат може бути знівельований високим рівнем прогнозованої інфляції.

Виконавчий директор Аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний наголосив також на тому, що розрахунки субвенцій на 2017 рік здійснювалися на основі даних за 2015 рік, без урахування міграційної турбулентності, що може зумовити суттєві невідповідності між очікуваннями і реальним станом справ.

Заступники міністрів та експерти наголосили, що зазначений розподіл коштів – лише разове рішення конкретно на 2017 рік, у якому пріоритетом була мінімізація ризиків. На наступні роки завдання держави полягатиме у переході до середньострокового планування бюджету.

Заступник міністра фінансів Сергій Марченко підкреслив, що на сьогодні завдання уряду полягає у створенні системної мотивації вчителів середніх шкіл шляхом забезпечення гідних заробітних плат, створення можливостей для підвищення кваліфікації та залучення до професії молодих фахівців.

Нагадаємо, що триває цикл публічних обговорень проекту Держбюджету на 2017 рік щодо фінансування різних бюджетних сфер. Наступного тижня представники влади та експерти обговорюватимуть питання пенсійного забезпечення. Анонс події очікуйте на сайті РПР.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3013443
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору