Політика України, Економіка
  661  0

 Законопроекти щодо функціонування індустріальних парків ускладнюють податкову систему, - РПР

Законопроекти 2554а-д та 2555а-д щодо функціонування індустріальних парків, які Верховна Рада прийняла 4 жовтня, розширюють поле для дискреції, спотворюють конкурентне середовище та ускладнюють податкову систему.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це зазначають експерти груп "Податкова та бюджетна реформа" та "Економічний розвиток" Реанімаційного Пакету Реформ у відкритій заяві.

За їхніми словами, через податкові преференції окремим гравцям ринку на митному кордоні України створюється чергова діра, що призведе до зростання обсягів сірого та чорного імпорту.

Крім цього, як вважають експерти, ці законопроекти створюють корупційні схеми для чиновників та невиправдано підвищують рівень їх адміністративної дискреції щодо виробників, а також сприяють подальшому викривленню умов ведення бізнесу шляхом вибіркового надання пільг зі сплати ПДВ та імпортного мита.

Експерти РПР не підтримують ці законопроекти і пропонують внести зміни, які спростять умови ведення бізнесу для усіх господарюючих суб'єктів; знизити імпортні бар'єри, насамперед для комплектуючих та обладнання, але без пільг та відстрочок зі сплати ПДВ, що дискримінують (потенційного) вітчизняного виробника аналогічної продукції.

Також експерти пропонують провести реформи податкової та митної служб; спростити процедури підключення до електромереж та виділення земельних ділянок, отримання дозволів на будівництво;

На думку експертів, пріоритетним є створення більш сприятливих умов для тих підприємств, які реінвестують свої прибутки, зокрема шляхом реформування оподаткування прибутку.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3013380
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору