Політика України
  519  0

 Закон "Про місцеве самоврядування" повністю нівелює вирішення конфлікту інтересів при голосуванні в місцевих радах, - експерти "Ейдосу"

Закон України "Про місцеве самоврядування" повністю нівелює принцип відсторонення депутатів, які мають конфлікт інтересів при прийнятті рішень, від процесу голосування за ці рішення.

Про це у блозі для ЦензорРеформ пише експерт з питань конфлікту інтересів Центру "Ейдос" Гюнель Бабакішієва.

Одним із основоположних принципів врегулювання проблеми конфлікту інтересів серед депутатів різних рівнів має бути відсторонення від прийняття рішень особи, яка має приватний інтерес, вважає вона.

"Але ЗУ "Про місцеве самоврядування" повністю нівелює цей принцип. Натомість, в законі прописано, що депутат, який самостійно публічно оголосив про конфлікт інтересів, може голосувати! на законних підставах.

Тобто, умовний депутат Петренко може на засіданні ради сказати: "Сьогодні ми голосуємо за виділення земельної ділянки моїй дружині. В мене конфлікт інтересів, я це визнаю", а потім проголосувати за виділення і це буде законно. А уявімо, що саме його голос став вирішальним. Про такий конфлікт інтересів, як участь депутата або його близьких осіб у процедурах закупівель за гроші місцевого бюджету, закон взагалі мовчить", - зазначає Бабакішієва.

Фахівці Центру "Ейдос" проаналізували та виокремили ТОП-5 кейсів конфлікту інтересів в діях депутатів місцевих рад.

Один з таких прикладів:

Голосування за надання матеріальних благ фізичним чи юридичним особам при наявності щодо них приватного інтересу (виділення земельних ділянок, передачу в оренду комунального майна тощо).

Одразу спливають у думках приклади голосування за виділення земель родичам, передачі комунального майна в оренду своїм фірмам тощо. Однак, це абсолютно стандартний приклад. А от більш нестандартні приклади – депутат, який одночасно є працівником заводу, школи, лікарні тощо, не може голосувати за виділення цим установам матеріальних благ. Те саме стосується розгляду таких питань на постійних комісіях.

У такому випадку, за рекомендацією експертів, депутат має відсторонитися від прийняття такого рішення.

Детальніше читайте тут.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3013356
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору