Політика України
  492  0

 Коли люди почнуть самостійно фінансувати політичні партії, то почнуть цікавитися їхніми програмами, – "Ейдос"

Не можна отримати доброчесних політиків, коли виборча система базується на змаганні грошей та адміністративного ресурсу, а не змістів, ідеологій та цінностей

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це розповідає у рамках спецпроекту "Рівний доступ до політики" Віктор Таран, голова центру "Ейдос".

За його словами, доки є закриті списки, саме лідери політичних партій, а не виборці приймають остаточне рішення про те, хто стане депутатом.

"Це консервує політичну систему та стимулює ріст політичної корупції. Якщо запрацює система з "відкритими списками" це дасть можливість виборцям "вирішувати" питання про депутатський мандат. При системі з відкритими списками є подвійна конкуренція. Ти змагаєшся, по-перше, з іншою політичною партією, а, по-друге, всередині свого списку. Отже, кожне слово та ідея мають бути виваженими. Це непросто, але це підвищує якість людей, які йдуть у владу", - вважає він.

На думку Тарана, кращої Верховної Ради, ніж з 94-го по 98-ий рік, яка була обрана за чистою мажоритаркою, не було. Далі якість парламентарів у Верховній Раді падала: "Чинна Верховна Рада непогана та ефективна з точки зору прийняття рішень, але з точки зору компетенції депутатів – вибачте, дуже багато хто не дотягує", - підкреслює він.

Віктор Таран наголошує, справжню змагальність кандидатів можна забезпечити за рахунок зменшення у ній питомої ваги фінансів та збільшення ваги "ідей": "Дуже багатьох людей просто не цікавлять політичні партії та їхні програми. Втім, змінити це може закон про державне фінансування політичних партій. Тепер люди почнуть самостійно фінансувати партії, і, очевидно, будуть уважно дивитися за кожної витраченою ними копійкою".

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3013307
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору