Політика України
  931  0

 Депутати в Раді частіше говорять про тарифи, ніж про війну, - звіт КВУ. ІНФОГРАФІКА

Депутати Верховної Ради на своїх пленарних засіданнях частіше говорять про тарифи, ніж про війну.

Як зазначає ЦензорРеформ, про це повідомлено у звіті Комітету виборців України, який зробив контент-аналіз стенограм ВРУ за період лютого-липня 2016 року.

тарифи

У звіті повідомлено: "За останні півроку роботи парламенту депутати згадували у своїх виступах тарифи 438 разів – шість разів за пленарне засідання. Тоді як про війну говорили 342 рази".

Найчастіше про тарифи, за інформацією, що міститься у звіті, говорили депутати "Батьківщини" та РПЛ: 82 та 69 згадок відповідно. Депутати "Опозиційного блоку" згадували тарифи 62 рази, "Самопомочі" – 43, Блоку Петра Порошенка – 30 разів. Фактично ігнорували тему тарифів депутати "Народного Фронту" – лише 8 згадок.

Майже всі згадки про тарифи зі сторони "Батьківщини" та РПЛ носили негативний характер: "Серед епітетів, які найчастіше використовували обидві фракції щодо тарифів: "завищені", "корупційні", "драконівські", "грабіжницькі", "непрозорі". Депутати РПЛ 12 разів вжили словосполучення "тарифний геноцид". Найчастіше обидві фракції критикували встановлення ринкової ціни на газ для населення і промисловості, а також видачу субсидій", - пишуть експерти у звіті.

Проте, як зазначають експерти, така позиція суперечить попереднім обіцянкам фракцій "Батьківщини" та Радикальної партії. Зокрема:

- Коаліційній угоді 2014 року – перехід на єдині для всіх споживачів принципи ринкового ціноутворення на газ та електроенергію… одночасне здійснення переходу до адресних дотацій соціально вразливим верствам населення;

- публічним виступам їх лідерів:

"Ринку не існує, і коли вам говорять про ринкову ціну на газ, то це обман", - Юлія Тимошенко, у 2016 році;

"Ринкова ціна на газ — це жорсткий примус до модернізації країни… Так, ринкова ціна на газ — це боляче, але хто сказав, що свобода це безкоштовний подарунок?", - Юлія Тимошенко, 2013 рік.

- Меморандуму уряду із МВФ 2009 року - "Наша ціль полягає в тому, щоб досягти зближення всіх тарифів з цінами на імпорт, надаючи при цьому ефективну систему соціальної безпеки для захисту вразливих груп населення".

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3013290
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору