Суспільство
  278  0

 У вересні в Україні зафіксовано 8 фактів перешкоджань та 5 фактів погроз журналістам, - Інститут масової інформації

У вересні в Україні зафіксовано 8 випадків перешкоджань професійній діяльності журналістів та 5 фактів погроз працівникам медіа.

Як зазначає ЦензорРеформ, про це повідомлено у щомісячному моніторингу Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

За повідомленням, найчастіше діяльності перешкоджали на Волині та у Києві. Зокрема, забороняли вести зйомку засідань поліцейської кадрової комісії, у столиці невідомі забороняли зйомку з місця загибелі заступника Адміністрації Президента, намагаючись зламати камеру журналістам.

Також були випадки погроз під час фізичного контакту та через соцмережі, наприклад під час зйомок матеріалу про приватні літаки високопосадовців невідомі озброєні чоловіки погрожували журналістам програми “Схеми” в аеропорту “Київ”.

Однак, за інформацією ІМІ, третій місяць поспіль відбувається зменшення кількості випадків побиття журналістів, зокрема у вересні таких випадків було всього 2.

Загалом у 10 областях України відбувалися різні порушення свободи слова та прав журналістів. За даними експертів, лідером таких порушень став Київ (7 випадків порушень), а також Львівщина та Волинь (3 випадки).

Також зазначено, що у 2016 році зафіксовано 1 випадок убивства, 79 випадків перешкоджання діяльності, 26 випадків побиття і нападів на журналістів та 7 випадків цензури.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3013179
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору