Політика України, Здоров'я
  357  0

 Проект "Гроші йдуть за пацієнтом" стане першою ластівкою реформи у медицині, - голова центру "Ейдос" Таран

Реанімаційний Пакет Реформ Ейдос та УКМЦ розпочали серію публічних дискусій щодо ефективності витрачання бюджетних коштів на реформи.

Про це зазначив Віктор Таран голова Центру "Ейдос" у колонці для ЦензорРеформ.

За його словами, першою ластівкою реформи у медицині стане проект "Гроші йдуть за пацієнтом".

"Гроші, що виділяються "на всіх без розбору", тепер перенаправлятимуть на конкретні лікарні та лікарів, що надають якісні послуги і до яких хочуть ходити громадяни", - повыдомив Таран.

Як він зазначає, така схема дозволить більш ефективно використовувати бюджетні гроші та підвищить рівень медицини.

"Без якісної зміни системи, видатки із бюджету в медицину можуть поглиблювати ту проблему, яка існує нині. Так зарплати за безвідповідальність лікаря стануть оплачуватися вище, а кількість хворих не зменшуватиметься. Гроші проїдатимуться, а ефекту українці ніякого не відчуватимуть", - пыдкреслюэ експерт.

Він стверджує, що у Міністерстві фінансів гроші на цю реформу є і скорочувати їх ніхто не збирається: "У разі потреби і якісного втілення реформи, їх можуть збільшувати. Головне, щоб витрачалися вони ефективно. Зокрема, на сьогодні, профільний комітет уже просить у Мінфіна більше 100 млн. гривень. Але ми не можемо і далі викидати кошти у прірву. Нам конче треба переформувати виплати". На думку Віктора Тарана, гроші потрібно витрачати на комплексні програми.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3013049
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору