Політика України
  145  0

 Частина безвізової угоди з Росією була зупинена ще у 2015 році, - МЗС

За останні 2,5 років за підтримки МЗС уряд посилив контроль за громадянами Росії, які в'їжджають на територію України.

Як інформує ЦензорРеформ з посиланням на Радіо Свобода, про це сказав заступник директора департаменту консульської служби, начальник управління консульського обслуговування МЗС України Олександр Гаман.

Зокрема, він зазначив, що в березні 2015 року МЗС розробило для уряду проект постанови, яким держава зупинила низку положень безвізової угоди з Росією. "Станом на сьогодні громадянин Росії може в’їхати в Україну лише на підставі закордонного паспорта. Це не є внутрішній паспорт, що не зчитується і Державна прикордонна служба мусить вручну опрацьовувати дані, що їх надає громадянин Росії", – розповів Гаман.

Крім того, за словами представника МЗС, були внесені зміни й до порядку перетинання кордону жителями прилеглих областей. "Ми розуміємо, що, мабуть, понад половина тих, хто перетинає кордон в обидві сторони, – це такі громадяни (жителі прикордонних регіонів – ред.). Ми зупинили дію деяких положень угоди щодо можливості поїздок за внутрішніми паспортами громадян Росії в Україну і фактично припинили дію місцевих пунктів пропуску", – сказав Гаман.

"Станом на сьогодні громадянин Росії може в’їжджати виключно через міжнародний або міждержавний пункт пропуску, який оснащений хорошим обладнанням, і прикордонна служба має можливість контролювати в’їзд таких громадян", – наголосив він.

Олександр Гаман, однак, додав, що питання можливого запровадження візового режиму для громадян Росії опрацьовується МЗС на предмет ризиків і "виникло не сьогодні".

Нагадаємо, в четвер на своєму засіданні Верховна Рада так і не розглянула внесений до порядку денного питання про можливе введення візового режиму з Росією.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3012993
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору