Політика України
  132  0
Матеріали за темою:

 РПР вимагає від Уряду та НАЗК у найкоротші терміни привести систему електронного декларування до вимог чинного законодавства

Експерти впевнені, що доступна онлайн система для подання декларацій не відповідає закону Про запобігання корупції та нормативно-правовим актам НАЗК.

Як зазначає ЦензорРеформ, про це повідомляють експерти Реанімаційного Пакету Реформ у своїй відкритій заяві.

Як вони зазначають, антикорупційна група РПР ретельно проаналізувала систему та знайшла багато невідповідностей чинному законодавству. Зокрема, вона дозволяє подати кілька декларацій за один звітній період, використовується неправильний розмір мінімальної заробітної плати, не можливо задекларувати готівку.

Експерти наголошують, що 30 жовтня спливає термін подачі е-декларацій для декларантів "першої хвилі": "Якщо до цього часу система не відповідатиме законодавству, декларанти матимуть право або взагалі не подавати до неї декларації, або зможуть успішно оскаржити притягнення до відповідальності у разі надання недостовірних даних".

Міжнародні партнери, як стверджують експерти РПР, не раз зазначали, що кінцевий успіх системи електронного декларування буде оцінюватися за її ефективним та безперебійним функціонуванням, що передбачає притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності.

За ъхными словами, якщо ці недоліки не виправити, то це означатиме, що Україна не виконує своїх міжнародних зобов’язань, що може стати причиною неотримання наступної частини траншу від МВФ та зупинення процесу запровадження безвізового режиму для громадян України.

Експерти РПР попереджають, якщо найближчим часом систему е-декларування не приведуть у відповідність, то громадськість вимагатиме від Наталії Корчак, голови НАЗК, та Руслана Радецького, відповідального за декларування члена НАЗК, піти у відставку.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3012961
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору