Політика України
  2418  0

 В Україні можуть запровадити 12-річну середню освіту та сертифікацію педагогів

Верховна Рада має намір ввести 12-річне навчання в школі і встановити щорічні асигнування з державного бюджету на освіту на рівні не менше 7% ВВП.

Про це повідомляє ЦензорРеформ.

За ухвалення за основу законопроекту №3491-д проголосували 277 депутатів.

Закон пропонує продовжити тривалість здобування повної середньої освіти триває до 12 років. Він передбачає закінчення початкової освіти (4 роки), базової середньої освіти (5 років) і профільного середньої освіти (3 роки), яке виходить у старшій школі або професійних закладах освіти.

Навчання в школі діти можуть починати в 6 або 7 років.

Навчання учнів за програмами 12-річної школи для початкової освіти має починатися 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти - 1 вересня 2022 року і для профільного середньої освіти - з 1 вересня 2018 року.

Результати навчання випускників після завершення основної (9 клас) та старшої школи (12 клас) повинні обов'язково підтверджуватись зовнішнім незалежним тестуванням. Перелік предметів для цього тетування визначає Міністерство освіти і науки.

Тестування за результатами початкового рівня освіти здійснюється лише з метою моніторингу якості освітньої діяльності навчальних закладів.

Профільна середня освіта (старші класи) може бути двох напрямків - загальноосвітнього (академічного) і професійного. Загальноосвітній передбачає поглиблене вивчення окремих предметів з урахуванням потреб і здібностей учня. Професійна освіта передбачає його більшу орієнтованість на потреби ринку праці з урахуванням здібностей учня.

Крім того, законопроект передбачає введення посади омбудсмена для забезпечення належних умов реалізації права на освіту. Освітнього омбудсмена має призначати на посаду Кабінет Міністрів строком на 5 років без права повторного переобрання. Омбудсмен має право розглядати скарги, подані учнями і студентами, їх батьками, законними представниками, а також педагогами і науковцями.

Також кожні 5 років передбачена сертифікація педагогів, яка проводиться з метою оцінки їх здатності проводити педагогічну діяльність згідно з професійними стандартами. За результатами сертифікації педагогічному працівнику має бути присвоєна певна кваліфікаційна категорія, про що видається відповідний сертифікат. Ті, хто пройшли сертифікацію, отримують щомісячну доплату у розмірі 20% посадового окладу на термін дії сертифіката.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3012958
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору