Політика України, Суспільство
  1082  0

 Нинішня система освіти працює сама на себе, новий закон створює передумови для запуску реформи, - професор Володимир Бахрушин

Сьогодні Рада прийняла в першому читанні новий закон про освіту, який створює передумови для реформування системи освіти в Україні. Ймовірно, що будуть ще певні несуттєві доопрацювання, але по суті закон прогресивний.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це зазначив експерт освітньої групи Реанімаційного Пакету Реформ професор Володимир Бахрушин.

По-перше, як він зазначає, в законі прописана норма ефективного забезпечення якості освіти.

"У попередньому законі за 1991 року не було прописано жодної системи заходів для удосконалення освіти. Він консервував у собі старі радянські рудименти і тому сьогоднішній загальний стан такий невтішний. Крім цього, в законі прописані нові стандарти освіти та прописані освітні програми за аналогом досвід зарубіжних країн у цій сфері", - сказав Бахрушин.

По-друге, за його словами, запроваджується сертифікація вчителів, хоч вона поки добровільна, однак необхідно, аби кожен відповідав професійним стандартам.

По-третє, запроваджуються інша структура середньої освіти, зокрема вона складатиметься з початкової освіти тривалістю 4 роки, базової середньої освіти тривалістю 5 років; профільної середня освіта тривалістю 3 роки та входитиме в ліцеї або заклади професійної освіти.

Результати навчання учнів після завершення кожного з рівнів освіти будуть оцінювати шляхом державної підсумкової атестації, яка може здійснюватися у вигляді зовнішнього незалежного тестування. Також запроваджено термін академічної доброчесності для всіх учасників освітнього процесу.

"Крім цього, запроваджується контроль і система управління в освіті. Якщо раніше міністерства контролювали заклади освіти, то тепер вони контролюватимуть власне систему освіти, а заклади освіти перейдуть до компетенції органів управління", - наголошує Володимир Бахрушин.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3012951
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору