Політика України
  1185  0

 Кабмін затвердив повний склад Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти з порушенням закону

У середу, 5 жовтня, Кабінет міністрів України затвердив призначення нових членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Про це повідомляє ЦензорРеформ з посиланням на прес-службу Міністерства освіти та науки України.

Було призначено нових членів НАЗЯВО - голову Державної інспекції навчальних закладів Руслана Гурака та Сергія Бондарчуак, помічника-консультанта народного депутата Олександра Співаковського.

Напередодні ЗМІ попереджали, що призначення цих двох осіб порушує закон. Так, новообрані члени НАЗЯВО не є представниками вищих навчальних закладів, хоч їхні кандидатури і підтримані вишами. Один з них очолює орган влади, що заборонено законом України "Про запобігання корупції".

За інформацією "Дзеркала тижня", Мінюст та юридичний департамент Секретаріату КМУ висловили застереження щодо цієї пропозиції. Однак вони не вплинули на зміст постанови щодо призначення нових членів НАЗЯВО.

Крім того, активісти з боротьба з плагіатом знайшли у дисертаційній роботі Гурака чимало випадків порушення авторських прав.

Адвокат Олександр Нечас подав позов до НАЗЯВО, яким вимагає від НАЗЯВО розглянути дисертацію Гурака і позбавити його ступеня "кандидата юридичних наук".

Виникає конфлікт інтересів, адже саме НАЗЯВО виноситиме рішення щодо плагіату самого Гурака.

Щодо дисертації Гурака вже є висновок судової експертизи.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3012920
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору