Політика України, Суспільство
  304  0

 Законопроект про викривачів пропонує реальний механізм захисту тих, хто повідомив про корупцію, - журналіст

Законопроект, поданий народною депутаткою БПП Світланою Заліщук, №4038а "Про захист викривачів інформації" створює дієві механізми для для захисту людей, які стали викривачами корупції всередині системи.

Про це у блозі для ЦензорРеформ пише журналіст Людмила Тягнирядно.

 Автор зазначає, що інформація, яку вони розголошують, є суспільно важливою, саме тому ці люди позбавляються юридичної відповідальності, а також отримують імунітет на звільнення.

Тягнирядно пояснює, хто такі викривачі корупції і навіщо винятково для них створювати окремий закон.

Викривач корупції або whistleblowers – це особа, що розголошує або має намір розголосити інформацію про зловживанням владою, корупційне правопорушення, нецільове використання бюджетних коштів, розкрадання державного або комунального майна, порушення прав людини, дію чи бездіяльність, що становить небезпеку для здоров'я, життя людини, навколишнього природного середовища.

"Іншими словами, це ті дії, які за визначенням є корупційними й їх хочуть приховати від громадськості з метою уникнення як юридичної, так і кримінальної відповідальності, а також критики з боку суспільства", - зазначає журналіст.

Вона додає, що маючи в генах радянське минуле, українці досі ставляться до викривачів з негативним відтінком, вважаючи їх "стукачами":

"Культура й свідомість громадян довгий час пригнічувалися, а тому було соромно повідомити про порушення з боку керівництва відповідним органам або розсекретити державну таємницю, яка загрожувала би життю тисячам людей. Зараз ми маємо ситуацію, коли цю тенденцію варто змінювати. Проте у наших реаліях це відбувається не надто швидко".

Детальніше читайте тут.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3012896
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору