Суспільство
  930  0

 Близько тисячі осіб звільнили завдяки "Закону Савченко", - Transparency International Україна

Приблизно 900 осіб, засуджених за навмисні вбивства та більше 100 осіб, засуджених за зґвалтування вдалося звільнити завдяки "Закону Савченко", в якому ще й прописані корупційні ризики.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це повідомляє Transparency International Україна у своєму дослідженні спільно з сайтом "Перша інстанція".

Які відомо, "Закон Савченко" розпочав діяти з грудня 2015 року і передбачає зарахування у строк покарання злочинців часу їх перебування у місцях попереднього утримання із коефіцієнтом 1:2 (один день попереднього ув`язнення прирівнюється до двох днів перебування у місцях позбавлення волі).

Експерти також склали схему звільнення засудженого за "Законом Савченко":

  • до суду надходить клопотання про зарахування строку попереднього ув`язнення у строк покарання;
  • якщо на цей момент відбутий строк покарання буде дорівнювати або перевищувати строк, призначений за вироком суду, засуджений підлягає негайному звільненню.

Як стверджують експерти, закон містить корупційні ризики тому, що зменшення терміну відбуття покарання відрізняється по регіонах країни. Зокрема Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області у 2016 році скорочував засудженим термін відбуття покарання (із застосуванням "Закону Савченко") в середньому на 2 роки і 4 місяці, в той час як реальний термін становив 10 років і 8 місяців. А Богунський райсуд Житомира скоротив термін відбуття покарання (із застосуванням "Закону Савченко") в середньому на 1 рік і 5 місяців, в той час, як реальний термін становив 10 років і 7 місяців.

Крім цього, як стверджують експерти Transparency International Україна, багато з тих, хто вийшов на свободу за "Законом Савченко", мав би ще сидіти з огляду на терміни покарання. Однак, у законодавстві України прописані можливості умовно-дострокового звільнення після відбуття двох третин або трьох чвертей терміну засудження за сумлінну поведінку і ставлення до праці: "В цілому, завдяки "Закону Савченко" не відбули повне покарання на строк від 4 до 6 років – три десятки осіб, від 3 до 4 років – близько 80 осіб, від двох до трьох років – більше 200 осіб".

 

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3012777
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору